Problemy z bólami stawów

0
593
stawy
fot. pixabay.com

Bóle stawów  nie są związane tylko i wyłącznie ze schorzeniami osób w podeszłym wieku.Obecnie na bóle stawów cierpi coraz więcej ludzi młodych.  W tym również sportowców, którzy z racji intensywnych ćwiczeń fizycznych, często w skrajnych temperaturach, doznają również kontuzji  i bóli w różnych partiach ciała.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/bole-stawow/

Bóle stawowe są również schorzeniem, które statystycznie pojawia się u osób zdrowych, nie uprawiających żadnych sportów wyczynowych. Wystarczy, że nasza praca związana jest z wielogodzinnym siedzeniem przy biurku lub też w samochodzie. W takiej sytuacji jest praktycznie pewne,  że złapie nas ostry i uporczywy ból w momencie gdy najmniej się będziemy tego spodziewać.

W znacznej większości przypadków boleści te dość szybko miną same, możemy również zastosować jedną z wielu popularnych maści na bóle mięśni i stawów. Preparat taki kupimy bez problemu praktycznie w każdej aptece, bez recepty.

Problem pojawia się dopiero wtedy jeżeli ból staje się uporczywy, skupia się  na jednej partii ciała i nie pomagają, żadne z wymienionych powyżej metod. Wówczas mamy najprawdopodobniej odczynienia  z chorobami, których pokłosiem  będą właśnie bóle stawowe. 

Do najczęstszych chorób wywołujących  bóle stawowe należą: 

  1. Grypa
  2. Różyczka
  3. Świnka
  4. Ospa wietrzna
  5. Borelioza
  6. Gorączce reumatycznej i przy kilku innych chorobach 

Bóle stawów towarzyszą również często osobom borykającym się z problemem nadwagi. Osoby te z racji sporej wagi ciała zazwyczaj bardzo rzadko zażywają ruchu. Ich organizm jest osłabiony poprzez znaczne obciążenie, w konsekwencji tego tworzy się błędne koło chorobowe prowadzące właśnie do nawracających i utrzymujących się bóli stawowych.

Jak radzić sobie z bólem stawów

Jeżeli mamy do czynienia ze schorzeniem  wywołanym przez  stan chorobowy, najwłaściwszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady lekarza, specjalisty. Osoba taka po większej analizie będzie mogła nas trafnie zdiagnozować i zlecić właściwe leczenie.

Na etapie początkowym, gdy tego typu niedogodności pojawiają się u nas sporadycznie najlepiej rozpocząć aktywność fizyczną  i oleić nasze stawy, Świetne efekty przynosi jazda konna oraz pływanie.

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/jak-poradzic-sobie-z-zaparciami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here