Czy medyczna marihuana może pomóc w leczeniu paliatywnym?

0
431
Czy medyczna marihuana może pomóc w leczeniu paliatywnym

Objęcie kogoś pomocą paliatywną nie oznacza, że osoba ta znajduje się na krańcowym etapie swojego życia. Mowa tu raczej o osobach, które cierpią na wyniszczające i postępujące choroby. Towarzyszą im często bardzo silny ból, a także wiele innych, bardzo męczących dolegliwości. Badania wykazują, że terapia medyczną marihuaną może być w ich przypadku bardzo pomocna.

Czy marihuana pomaga? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Niekiedy terapia konopna opinie może być pomocna w dolegliwościach związanych z opieką paliatywną. Hamowanie wymiotów, nudności, spowalnianie procesów związanych z osłabieniem mięśni i pobudzanie apetytu, to tylko niektóre ze skutków stosowania medycznej marihuany. Osoba korzystająca z recepty lecznicza marihuana może również cieszyć się lepszym nastrojem, gdyż środek ten ogranicza stany depresyjne i poprawia ogólne samopoczucie.

Ogólne wsparcie w chorobie

Wydawana przez specjalistę recepta terapia konopna może być dla pacjenta kluczem do lżejszego znoszenia swojej ciężkiej, zwykle nieodwracalnej choroby. Udowodniono, że lecznicza marihuana może w wielu przypadkach znacznie ograniczyć ból! Mało tego – w niektórych badaniach aż 1/5 wszystkich badanych zrezygnowała ze stosowania tradycyjnych środków opioidowych na rzecz medycznej marihuany. Samo to świadczy o tym, jak wiele może dać naturalna, oparta na klasycznych rozwiązaniach medycyna.

Co na przyszłość?

Już teraz istnieją w Polsce ośrodki, które specjalizują się w leczeniu terapią konopną. Wydawana przez nich recepta medyczna marihuana Warszawa to alternatywna droga do znośniejszego życia, a nawet – w niektórych przypadkach – do „cofnięcia się” niektórych chorób. Alternatywą dla konopi jest tzw. naukowa medycyna, która opiera swoje działanie na substancjach sztucznych, które oddziałują na jeden z aspektów funkcjonowania organizmu.

Prawdą jest, że recepta medyczna marihuana to dla wielu osób droga do lepszego życia. Ale prawdą jest również to, że ta sama recepta leczenie marihuaną nie ma alternatyw w medycynie naukowej. I być może właśnie dlatego jest ona wciąż niepopularna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here