Wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat mikropigmentacji włosów

0
1272
Wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat mikropigmentacji włosów

Problem związany z nadmiernym wypadaniem włosów dotyka wielu osób. Jak donoszą statystyki z łysieniem zmaga się obecnie co drugi mężczyzna. Nie jest to jednak tylko problem dotyczący panów, gdyż jak wiadomo problem ten w równie dużym stopniu dotyka kobiet. Z ratunkiem, zarówno dla panów jak i pań, może przyjść medycyna estetyczna oferująca mikropigmentacją skóry głowy.

Dla kogo przeznaczona jest mikropigmentacja włosów?

Symulacja mieszków włosowych może zostać przeprowadzona u każdej osoby, bez względu na wiek czy płeć, zmagającej się z problemem łysienia. Mikropigmentacja włosów może być wykonana na wszystkich etapach wypadania włosów, bez ograniczeń wynikających z rodzaju skóry czy też koloru włosów. Szczególnie dedykowana jest osobom, które chcą ukryć:

  • łysienie na czubku głowy
  • zakola
  • łysienie plackowate
  • łysienie rozproszone
  • blizny widoczne na głowie.

Na czym dokładnie polega mikropigmentacja włosów?

Zabieg SMP wykonuje się przy użyciu nieorganicznych barwników. Za pomocą specjalistycznego urządzenia zostają one wtłoczone w skórę głowy. Obecność pigmentu w warstwie podskórnej wywołuje efekt symulacji mieszków włosowych.  W celu stworzenia subtelnych wypełnień obszarów pozbawionych włosów można użyć kilku różnych odcieni barwika. Przekłada się to na bardzo naturalny efekt końcowy.

Zalecenia przed zabiegiem mikropigmentacji włosów

Na kilka dni przed wykonaniem zaplanowanej mikropigmentacji włosów należy stosować jedynie delikatne preparaty myjące. Bezpośrednio przed samym zabiegiem SMP nie zaleca się stosowania substancji oraz leków rozrzedzających krew, kofeiny czy też alkoholu. Ponieważ w trakcie mikropigmentacji włosów może pojawić się delikatny ból obszar na którym jest ona przeprowadzany jest smarowany kremem o właściwościach znieczulających miejscowo.

Zalecenia po zabiegu mikropigmentacji włosów

Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu, w miejscach w których został wprowadzony barwnik, może wystąpić niewielka opuchlizna i zaczerwienienie. Są to naturalne objawy, które bardzo szybko mijają. Ich obecność wskazuje na rozpoczęcie procesu gojenia się obszarów poddanych zabiegowi mikropigmentacji włosów.

Warto pamiętać o tym, że zaraz po aplikacji, barwnik ma znacznie ciemniejszy kolor niż naturalny odcień naszych włosów. W trakcie trwania procesu złuszczania, czyli w ciągu kilku dni po zabiegu, zabarwiona skóra stanie się jaśniejsza, a kolor pigmentu będzie identyczny z naturalnym. W czasie złuszczania się skóry, istotnym aspektem rekonwalescencji, będzie dbanie o odpowiedni sposób jej nawilżania.

Zainteresował Cię ten temat? Dowiedz się więcej od Specjalistów z KlinikiSMP na stronie: https://klinikasmp.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here