Rehabilitacja z ZUS

0
167
Rehabilitacja z ZUS

Stan polskiej służby zdrowia jaki jest każdy widzi. Czekanie na operację, czy nawet prosty zabieg lub badanie trwa miesiącami, bądź nawet latami. Niestety, publiczna służba zdrowia jest jedyną darmową jaką mamy. Jeżeli nie chcesz płacić za zabiegi pieniędzmi będziesz musiał zapłacić za nie swoim czasem.

Rehabilitacja z ZUS

Rehabilitacja z ZUSPo drugiej stronie barykady stoi prywatna opieka zdrowotna oferująca opiekę na wysokim poziomie, krótkie kolejki i podejście do pacjenta, którego nie widać w publicznym sektorze. Czym jest to spowodowane? W publicznej służbie zdrowia pacjent z punktu ekonomicznego się nie liczy. Pieniądze za ten segment pracy naszego kraju pobierane są od każdego Polaka. Składka na owe ubezpieczenie jest konieczna, gdyż w przypadku jej braku osoba poszkodowana będzie zmuszona do opłacenia z własnej kieszeni każdego zabiegu jaki zostanie jej wykonany.

Stąd też niewątpliwym plusem naszego systemu jest to, że przy tak niewielkiej składce dostajemy możliwość leczenia pod prawie każdym kątem, niezależnie od tego czy ktoś doznał złamania kończyny czy też choruje na nowotwory. Rehabilitacja z zus góruje w tym przypadku nad tą z na przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie opieka jest głównie prywatna, a ta publiczna, którą próbowano zawiązać za kadencji Baracka Obamy okazała się być niewydolna i niezdolna do obsługi wszystkich zainteresowanych. Nie można jej jednak odmówić wielu plusów. Amerykanie mają dostęp do fachowej pomocy i najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych w walce z najróżniejszymi problemami zdrowotnymi. Wyleczalność jest tam na bardzo wysokim poziomie i ci, których na to stać są bardzo zadowoleni z tego, jak traktuje się ich w amerykańskich szpitalach.

Publiczna służba zdrowia

Nie da się jednak ukryć, że w przypadku naszego kraju dostajemy to za co płacimy. Nie da się utrzymać służby zdrowia na wysokim poziomie jednocześnie nie podnosząc składek na nią. Jest to po prostu niemożliwe.

Jest to szczególnie dotkliwe dla osób, które zostają lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, psychologami i innymi ludźmi, którzy chcą nieść pomoc innym, gdyż często pracują oni o wiele za długo, mają mało czasu na gruntowne przebadanie pacjenta i zarabiają zdecydowanie za mało, jak na rolę którą pełnią w społeczeństwie. Wielu z nich decyduje się wtedy na przejście do sektora prywatnego, gdzie będą oni mogli realizować swoją pasję niesienia pomocy za godziwe pieniądze. Czy w takim razie publiczna służba zdrowia jest zła? Oczywiście, że nie. Trawi ją wiele problemów wewnętrznych, ale należy mieć na uwadze to, że dostajemy do za co płacimy, a tak naprawdę płacimy niewiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here