Rehabilitacja stawu kolanowego

0
374
Rehabilitacja stawu kolanowego

Jeżeli jesteś sportowcem, to jesteś narażony na liczne i częste kontuzje. Jednak także zwykli ludzie mogą nabawić się kontuzji przy najprostszych czynnościach. Jedną z najczęstszych kontuzji jest uszkodzenia kolana. Taka kontuzja jest bardzo bolesna, a także potrzebuje rehabilitacji.

Rehabilitacja stawu kolanowego

Zastanawiając się jak poprawnie powinna wyglądać rehabilitacja stawu kolanowego powinieneś skonsultować się także z ortopedą, który zajmuje się Twoim schorzeniem. Taki lekarz zapewne doradzi Ci wizyty u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia we własnym zakresie.
Rehabilitacja stawu kolanowego powinna rozpocząć się po załagodzeniu pierwszych, bolesnych objawów. Być może będziesz musiał nosić ortezę w celu bezpieczniejszego poruszania. Pierwsze ćwiczenia powinny odbywać się u fizjoterapeuty, który pokaże nam jak mamy ćwiczyć nasze kolano. Warto także chodzić na takie masaże i ćwiczenia do fizjoterapeuty.

Rehabilitacja stawu kolanowegoKiedy rehabilitacja stawu kolanowego u fizjoterapeuty zakończy się, to powinieneś zacząć samemu ćwiczyć. Pamiętaj, że musisz wzmocnić zginacze stawu kolanowego oraz zwiększyć stabilność tego stawu. Ćwiczenia powinieneś wykonywać bardzo precyzyjnie i dokładnie. Nie powinieneś się śpieszyć, ponieważ lepiej zrobić raz poprawnie ćwiczenie aniżeli kilka razy źle. Pamiętaj także o systematyczności. Kolano powinieneś ćwiczyć codziennie.

Jeżeli uważasz, że nie wiesz jak powinna wyglądać prawidłowa rehabilitacja stawu kolanowego, to możesz zdecydować się na wykupienie dodatkowych wizyt u fizjoterapeuty albo jakiegoś masażysty. Informacji na temat ćwiczeń możesz poszukać także w internecie. Na wielu stronach oraz blogach znajdziesz wiele praktycznych porad i metod jak poprawnie ćwiczyć. Możesz poszukać także filmików instruktażowych w serwisie youtube. Powinieneś znaleźć tam filmy, na których fizjoterapeuci pokazują jak krok po kroku wzmacniać swoje stawy kolanowe.

Skoro już wiesz jak powinna wyglądać odpowiednia i poprawna rehabilitacja stawu kolanowego, to możesz optymistycznie patrzeć na przyszłość i sprawność swojego kolana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here