Rehabilitacja medyczna

0
163
Rehabilitacja medyczna

W wypadku niektórych chorób lub schorzeń, konieczna jest długotrwała rekonwalescencja, określana mianem rehabilitacji. Przykładowo, w przypadku urazów kolana konieczne jest tego typu działanie. Organizm bowiem nie jest w stanie sam przyzwyczaić się do nowej sytuacji lub nie potrafi samoczynnie się odnowić.

Rehabilitacja medyczna

Rehabilitacja medyczna to długotrwały proces, podczas którego należy wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, w zależności od rodzaju schorzenia, którego objawy chcemy zniwelować. Indywidualny plan i rozkład układa lekarz, kierując się przede wszystkim możliwościami danej osoby, rodzajem przebytej choroby oraz natężeniem, z jakim rehabilitacja powinna być prowadzona. Ma ona na celu przywrócenie organizmu do stanu sprzed wypadku, czyli w pewnym sensie odnowy i stymulowania regeneracji ciała. Rehabilitacja najczęściej jest prowadzona w specjalistycznych gabinetach, przy czym łączy elementy ćwiczeń, gimnastyki oraz masażu. Osoby starsze często same decydują się na rehabilitacje, w celu poprawienia sprawności ogólnej organizmu, szczególnie zaś nadwyrężonych z biegiem lat stawów.

Rehabilitacja medycznaNiezależnie od stopnia niepełnosprawności lub upośledzenia z jakim mamy do czynienia, przede wszystkim ważna jest szybka reakcja, czyli możliwie najwcześniejsze rozpoczęcie terapii. Warto podejmować działanie już przy pierwszych wskazaniach lekarza oraz konsekwentne i ścisłe stosowanie się do jego zaleceń. Im szybciej plan ćwiczeń zostanie ustalony i realizowany, tym większa szansa na to, że rehabilitacja zakończy się sukcesem. Lekceważenie pierwszych symptomów i obojętność, to jedne z podstawowych i kardynalnych błędów, które notorycznie popełniają pacjenci. Następne, bardzo istotne w tym wypadku czynniki to ciągłość, czyli długotrwałość takiego działania oraz to, by rehabilitacja była kompleksowa. Nieraz terapia trwa kilka lat i dopiero po tak długim czasie można uzyskać zadowalające i widoczne rezultaty. Kluczem jest cierpliwość, ponieważ niektóre działania wymagają bardzo dużo zaangażowania na dłuższej mecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here