Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego

0
141
Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego

Jeżeli cierpisz z powodu bólu pleców lub kończyn, to koniecznie powinieneś rozważyć podjęcie rehabilitacji. I to jak najszybciej! Pamiętaj, że im wcześniej rozpoczniesz ćwiczenia i pracę nad własnym ciałem, tym szybciej dolegliwości miną, a ty sam masz większą szansę na odzyskanie sprawności. Rehabilitacja jest też sposobem na zmniejszenie odczuwanego bólu. Rehabilitacja to ważny element powrotu do zdrowia. Nigdy nie bój się z niej skorzystać. Koniecznie porozmawiaj na jej temat ze swoim lekarzem, bo być może możesz skorzystać z refundowanych zabiegów.Jeśli jednak, termin na NFZ jest odległy, to pomyśl o tym, by wynająć rehabilitanta we własnym zakresie.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego

Dla każdego, kto doznał urazu pleców lub karku zbawienna będzie rehabilitacja kręgosłupa szyjnego. Szyja to rejon ciała bardzo wrażliwy na ból i urazy, dlatego musimy o nią dbać. Musimy mieć na uwadze, że bóle szyi i karku są bardzo dotkliwe i mogą utrudniać normalne życie, chociażby przez wzgląd na ograniczenie ruchów głowy.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego to nie tylko ćwiczenia wykonywane przy wsparciu profesjonalnego rehabilitanta. Pełen pakiet obejmuje też zabiegi takie jak magnetoterapia (wykorzystująca pole magnetyczne), krioterapia (leczenie zimnem), czy też elektroterapia. Można również spróbować leczenia ultradźwiękami i z wykorzystaniem lasera.

Na dolegliwości bólowe może pomóc specjalistyczny masaż szyjnego odcinka kręgosłupa. Musimy jednak pamiętać, że powinien wykonywać go specjalista! W innym wypadku ryzykujemy pogorszenie urazu i zwiększenie bólu zamiast jego zmniejszenia.
Jeżeli żaden z wymienionych zabiegów nie odniesie skutków, można skorzystać również z iniekcji ze środkami przeciwbólowymi lub spróbować kinesiotapingu.

Decydując się na rehabilitację kręgosłupa szyjnego, nie zapominajmy o konsultacji z lekarzem ortopedą. To właśnie on, powinien zalecić odpowiednie procedury medyczne oraz ewentualne leki. Można też liczyć na to, że dostaniemy od niego właściwe skierowanie do specjalisty lub namiary na najlepszych w swoim fachu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here