Po co toniki wzmacniające?

0
162
Po co toniki wzmacniające

Toniki wzmacniające od wielu lat są chętnie stosowane przez ludzi. Mowa tutaj o lekach bądź suplementach diety. Mają one różne składy, które przeważnie zawierają witaminy z gruby B, C, a także E. Dodatkowo w składzie toników wzmacniających znajduje się głóg, melisa, żelazo, biotyna, a także lecytyna sojowa.

W zależności od konkretnego produktu toniki stosowane są w celu wzmocnienia mięśnia sercowego, a ponadto w celu wspomagania pracy układu krążenia. Co więcej, wzmacniają one układ nerwowy oraz poprawiają pamięć i koncentrację. Dodatkową zaletą toników wzmacniających jest łagodzenie stanów stresowych. Przeważnie spotykane witaminy w takich produktach wzmacniających to te z grupy B, które są bardzo ważne dla ludzkiego organizmu. Przede wszystkim wpływają one na prawidłową pracę układu nerwowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Co więcej, zmniejszają ryzyko depresji oraz poprawiają nastrój. Witaminy z grupy B biorą również udział w wielu przemianach, które zachodzą w ludzkim organizmie. Przede wszystkim inicjują wszelakie procesy, które zachodzą w komórkach oraz wpływają na utrzymanie homeostazy, czyli równowagi. Okazuje się, że ich niedobór może prowadzić do drżeń mięśniowych oraz problemów ze skórą. Nierzadko tworzą się zajady. Do tego niedobór witaminy z grupy B prowadzi do nadpobudliwości, depresji czy niewydolności krążenia. Dlatego często ludzie suplementują się tonikami wzmacniającymi. Można je zakupić w praktycznie wszystkich aptekach na terenie Polski oraz online na https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/witaminy-i-mineraly/toniki-wzmacniajace. Dostępne są w dość niskich cenach. W składzie niektórych toników wzmacniających można znaleźć owoc głogu o uwodnionym działaniu. Wspomaga on układ sercowo-naczyniowy. Co więcej, roślina ta wzmacnia mięsień sercowy, a dodatkowo usprawnia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe. Ma też działanie przeciwarytmiczne i uspokajające. Głóg stosowany jest w przemijających dolegliwościach sercowych na tle nerwowym oraz w czasie przewlekłego stresu i w problemach z zasypianiem.

Warto wiedzieć też o tym, że wyciągi z głogu mogą nasilać działanie glikozydów nasercowych, dlatego nie powinny być stosowane łącznie z tymi lekami, o czym nie każdy wie. Ze względu na obniżenie ciśnienia mogą wzmagać działanie niektórych leków przeciwnadciśnieniowych, co skutkuje znacznymi spadkami ciśnienia. Wtedy przed ich użyciem trzeba konsultować się ze swoim lekarzem, co jest bardzo istotne. W tonikach wzmacniających znajduje się sporo żelaza, które jest wymagane do produkcji hemoglobiny, bowiem bierze ona udział w transporcie tlenu do komórek oraz mioglobiny magazynującej go w ludzkich mięśniach. Warto dodać, że pierwiastek ten jest potrzebny do życia człowieka, a jego niedobory mogą skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. W wielu tonikach wzmacniających znajduje się też lecytyna sojowa. Jest to częsty składnik preparatów, które poprawiają pamięć, a ponadto koncentrację. Naukowcy udowodnili, że składniki lecytyny sojowej poprawiają funkcje poznawcze człowieka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here