Na czym polega dieta Paleo?

0
1350
Na czym polega dieta Paleo?

Paleo koncentruje się na prawdziwej, nieprzetworzonej żywności. Zmniejsza, a w większości przypadków nawet eliminuje ilość konserwantów, dodatków, sztucznych barwników i aromatów oraz ukrytych cukrów. Dieta Paleo ogranicza również ilość sztucznych substancji słodzących, sodu i wzmacniaczy smaku, dzięki temu w mniejszym stopniu narażasz się na toksyny, a przy okazji dostarczysz do organizmu więcej cennych składników odżywczych.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na dietę Paleo?

Jeśli chodzi o dietę Paleo, przede wszystkim warto pamiętać, że jest ona bogata w składniki odżywcze i kładzie ogromny nacisk na świeże, organiczne warzywa. Zamiast napychać się przetworzonymi węglowodanami, takimi jak chleb, makaron, lepiej zwrócić uwagę na dobrej jakości chude mięso, warzywa, jagody, zdrowe tłuszcze, orzechy i nasiona, które są pełne witamin i minerałów oraz poprawiają stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Nasza firma proponuje m.in. dietę Paleo catering.

Tego typu dieta pomaga schudnąć i budować mięśnie. Zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia, wspomaga metabolizm, pracę jelit i ułatwia wysypianie się. Do tego zmniejsza poziom stresu i dostarcza odpowiednią ilość witamin, w tym D3 oraz gwarantuje odpowiedni poziom kwasów tłuszczowych omega 3 i 6. Ponadto pomaga efektywnie spalić tkankę tłuszczową.

Z jakich powodów dieta Paleo cieszy się tak dużą popularnością?

Tego typu dieta dostarcza dużo błonnika. Wraz z odpowiednim spożyciem wody i mniejszą ilością sodu pomaga zmniejszyć wzdęcia i problemy trawienne oraz poprawia florę jelitową. W ten sposób wspomaga prawidłowe trawienie. Profesjonalni dietetycy zwracają uwagę na to, że posiłki składające się z białka i tłuszczu są bardzo sycące. Energia uwalniana jest wtedy powoli i równomiernie w ciągu dnia. W rezultacie poziom glukozy we krwi pozostaje stabilny. Dieta Paleo nie zawiera tłuszczów trans, kontroluje odpowiedni poziom kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 oraz wpływa pozytywnie na tętnice, mózg i skórę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dieta Paleo catering koncentruje się na nieprzetworzonych całych produktach. Zwraca uwagę na zdrowe tłuszcze, nie zawiera zbóż, roślin strączkowych, przetworzonego cukru i większości produktów mlecznych. Może obejmować produkty mleczne, takie jak kefir, jogurt naturalny, niektóre sery i masło. W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na indywidualne predyspozycje danej osoby.

Paleo koncentruje się na lokalnych produktach ekologicznych. Jeśli masz jakieś pytania, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here