Masaż relaksacyjny – ukojenie dla ciała i ducha

0
754
Masaż relaksacyjny – ukojenie dla ciała i ducha

Masaż relaksacyjny nazywany też masażem klasycznym to jedna z bardziej popularnych technik masażu. Masaż jako technika lecznicza znany jest od wieków. Fenomen ludzkiego dotyku oraz jego kojącego wpływu na działanie organizmu znany wykorzystywany był już w Starożytnym Rzymie – a nawet jeszcze wcześniej. Jego zaletą jest to, że może być stosowany niezależnie od wieku. Jego nazwa może być nieco myląca, bo celem masażu klasycznego nie jest jedynie relaks odprężenie – chociaż jest to istotny czynnik. Jego głównym założeniem jest prawienie stanu psychofizycznego pacjenta. Bardzo dobrze nadaje się zarówno w leczeniu chorób z zakresu neurologii, ortopedii, dolegliwości internistycznych, ruchowych, reumatologicznych oraz ginekologicznych.

Jak przygotować się do masażu?

Do masażu klasycznego nie trzeba się szczególnie mocno przygotowywać. W związku z tym, że istotnym czynnikiem jest higiena, należy przed zabiegiem zażyć prysznic. Większość profesjonalnych salonów masażu udostępnia pacjentom taką możliwość. Pacjentowi wydawana jest jednorazowa bielizna, w celu poprawy komfortu. W zależności od wybranego pakietu, masaż relaksacyjny może trwać zarówno 30 min, 60 min oraz 90 min. W pomieszczeniu w którym odbywa się masaż powinna panować cisza, a z głośników powinna wydobywać się muzyka relaksacyjna. Przykładowe opisy zabiegów można znaleźć na stronach salonów takich jak Orient Masaż Lublin.

Zalety masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny odbywa się bezpośrednio na ciele pacjenta. Wykorzystuje się w tym celu specjalne olejki zapachowe, które ułatwiają pracę masażysty oraz zwiększają komfort i wrażenia dla pacjenta. Wśród istotnych zalet tego rodzaju masażu należy wymienić w pierwszej kolejności pobudzenie układu krążenia, ukojenie układu nerwowego, w tym nerwobóli. Masaż relaksacyjny wpływa pozytywnie na redukcję stresu, obniża ciśnienie krwi a wg niektórych specjalistów pomaga w zwalczaniu bezsenności.

Zaleca się aby podczas zabiegu masażu stosować również aromaterapię czyli świece zapachowe, kadzidełka itd. Wszystkie te czynniki wpływają na zadowolenie klienta oraz pośrednio na skuteczność terapii.

Zachęcamy do sprawdzenia masażu relaksacyjnego w Lublinie w Orient Masaż, znajdującym się w samym centrum miasta przy Krakowskie Przedmieście 57/6.

Szczegóły: http://lublin-masaz.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here