Magnetoterapia – na czym polega i kiedy warto stosować?

0
654
pole magnetyczne rehabilitacja

Leczenie polem magnetycznym to jedna z najnowocześniejszych metod fizjoterapii i rehabilitacji. Dzisiaj powszechnie stosuje się taki sposób dochodzenia do dotychczasowej aktywności fizycznej na najlepszych oddziałach rehabilitacyjnych oraz w placówkach prywatnych, które mogą pochwalić się renomą i najwyższej jakości sprzętem. Kto powinien zdecydować się na tego rodzaju zabiegi? Szczegóły poznacie poniżej.

O zabiegach rehabilitacyjnych z zastosowaniem pola magnetycznego powinien decydować jedynie medyk. Ten rozpisuje również serię zabiegów, mówi o częstotliwości ich wykonywania. Pamiętajmy, że chociaż magnetoterapia jest tak bezpieczna, iż z jej dobroczynnych właściwości mogą korzystać również dzieci, to działanie bez odpowiednich kwalifikacji może nie przynieść oczekiwanych efektów albo pogorszyć stan zdrowia.

Największą zaletą magnetoterapii są oczywiście efekty, ale warto wspomnieć też o tym, że są to zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego, które można stosować niemalże na każdą część ciała. Co więcej, rehabilitacja może być rozpoczęta w każdym stadium choroby. Pole magnetyczne może być przewodzone przez gips, bandaż czy odzież, dlatego rehabilitacja może być przeprowadzona już w krótkim czasie od powstania fizycznej dysfunkcji.

Kiedy wykorzystuje się pole magnetyczne? Rehabilitacja z jego użyciem zalecana jest w przypadku złamań kończyn, zwichnięć, skręceń, stłuczeń, nerwobóli, uszkodzeń więzadeł, ścięgien czy mięśni, po operacjach na nerwach.

Magnetoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, ale nie może być stosowana u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniem jest między innymi choroba wieńcowa, ciąża, choroby nowotworowe, gruźlica czy krwotoki jelitowe. Magnetoterapia nie może być stosowana u pacjentów z rozrusznikiem serca.

O każdej serii zabiegów rehabilitacyjnych z wykorzystaniem pola magnetycznego musi decydować lekarz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here