Krzesełka schodowe dla osób niepełnosprawnych

0
547
Krzesełka schodowe dla osób niepełnosprawnych

Stojąc przed trudnym dylematem nabycia urządzeń wspomagających poruszanie się, a zwłaszcza transport po schodach, zwykle natrafiamy na wiele różnorodnych ofert. Przed zakupem warto jest dobrze przeanalizować, który ze sprzętów okaże się być najwłaściwszy, biorąc pod uwagę kilka jego istotnych cech, jak montaż, niska cena, wysoka funkcjonalność, niezawodność czy długa żywotność. Propozycją dystrybutora Prolifter są krzesełka schodowe i windy przyschodowe Homeglide, ponieważ są chętnie kupowane i cieszą się doskonałą opinią wielu klientów.

Czym są krzesełka schodowe?

Zanim przystąpimy do zakupu urządzenia rehabilitacyjnego, który umożliwi nam pokonywanie schodów, koniecznie należy rozważyć sposób jego montażu. Klienci zwykle wyobrażają sobie, że jedynym rozwiązaniem są windy tradycyjne, jednak ich instalacja, a nade wszystko koszty zakupu, nierzadko przekraczają możliwości finansowe nabywców. Dobrym pomysłem może się wówczas okazać krzesełko przyschodowe, które nie narusza konstrukcji schodów oraz nie wymusza zmiany planów architektonicznych budynku. Krzesełko porusza się bowiem na szynie prostej lub zakrzywionej (w zależności od rodzaju schodów). Szyna jest więc jedynym elementum do montażu, co zajmuje zaledwie kilka godzin. Wystarczy zatem tylko jeden dzień, aby cieszyć się z możliwości, jakie oferuje nam krzesełko przyschodowe.

Łatwa obsługa i proste działanie

Windy schodoweZarówno krzesełka przyschodowe, jak i windy schodowe charakteryzują się podstawową zaletą, jaką jest łatwość obsługi. To bardzo ważne, szczególnie ze względu na to, iż w przeważającej większości będą z nich korzystać osoby starsze oraz niepełnosprawni mający ograniczone możliwości ruchowe. Windy schodowe Homeglide mogą być obsługiwane za pomocą joysticka usytuowanego na podłokietniku lub poprzez pilota sterowanego zdalnie. Daje to możliwość np. przywołania urządzenia lub nawigowania nim poprzez inne osoby. Ładowanie windy czy krzesełka odbywa się szybko i bezpiecznie, ponieważ wystarczy je podłączyć do prądu. Można to robić w nocy, aby w ciągu dnia działało niezawodnie.

Dlaczego warto zainwestować w krzesełka przyschodowe?

Urządzenia rehabilitacyjne, jak windy czy krzesełka schodowe znacznie ułatwiają opiekę nad osobą starszą lub niepełnosprawną. Mogą je także czynić niezależnymi od innych, co zdecydowanie wzmaga ich samoocenę i pewność siebie. Mają więc znaczenie nie tylko wspomagania funkcjonowania fizycznego na co dzień, ale także psychicznego. To sposób na likwidowanie barier architektonicznych i przywracanie osobom z deficytem ruchu tylko pozornie utraconej sprawczości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here