Jak działa depilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

0
1451
Jak działa depilacja laserowa i jak się do niej przygotować

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych przez salony medycyny estetycznej. Wiele osób zmagających się z problemem zbędnego owłosienia lub po prostu lubiących uczucie gładkiej skóry zastanawia się właśnie nad taką opcją usuwania włosków.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Niestety osoby, które chciałyby z tzw marszu wejść do gabinetu i poddać się zabiegowi depilacji laserowej będą zawiedzione. Wszystko za sprawą całego procesu przygotowań, do którego należy się zastosować. Oczywiście na samym początku trzeba wyszukać gabinet, który stosuje taką metodę. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki. Tam należy wpisać np. hasło „depilacja laserowa opole”. Dopiero wówczas można rozpocząć przygotowania. Już na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy wystrzegać się stosowania depilatora, kremów, wosku, a także pęset do usuwania niechcianego owłosienia. Okres około czterech tygodni karencji będzie obowiązywał również na opaleniznę. Kolejnymi elementami, których należy się wystrzegać na trzy tygodnie przed są napary ziołowe (głównie nagietek, dziurawiec), a także herbatki wyszczuplające. Z kolei dwa tygodnie musi minąć od końca terapii antybiotykowej. Natomiast tydzień przed planowanym zabiegiem trzeba się wystrzegać stosowania różnego rodzaju peelingów, scrubów, a także kremów mających na celu złuszczanie naskórka. W tym czasie nie powinno się również wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy. Te czynności mogą uszkodzić lub podrażnić naskórek przez co zabieg depilacji nie będzie mógł być wykonany. Przed samym jego przeprowadzeniem skóra musi zostać dokładnie oczyszczona, Nie może zostać na niej nawet antyperspirant. Dodatkowo należy przed samą depilacją pozbyć się owłosienia za pomocą maszynki do golenia. Jeśli te wszystkie warunki zostaną spełnione, a konsultacja dermatologiczna nie wykaże żadnych przeciwwskazań można od razu poddać się depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – jak wygląda proces usuwania włosków?

Sam zabieg jest dla konsumenta raczej bezbolesny. Może mu towarzyszyć jedynie uczucie ciepła. Nie jest to niczym dziwnym, bowiem sama metoda opiera się na wykorzystaniu selektywnej termolizy. Ma ona miejsce gdy głowica lasera w zetknięciu ze skórą zaczyna wysyłać impulsy świetlne. Te trafiają do melaniny znajdującej się w cebulkach włosa. Impuls po wystrzeleniu zamienia się w energię termiczną niszczącą struktury odpowiadające za porost włosków. Właśnie za sprawą tego procesu depilacja jest trwała. Jednak niestety nie wystarczy poddanie się jednorazowemu zabiegowi. By osiągnąć zamierzony efekt należy go powtarzać w seriach. Będą one występowały po 4-12 tygodni. Odstępy, a także ilość koniecznych spotkań z kosmetyczką będzie zależała od rodzaju posiadanego owłosienia, a także depilowanego obszaru. Okazuje się, że to wcale nie włosy silne, czarne będą stanowiły największą przeszkodę. Tych uda się pozbyć po około 5-6 zabiegach. Zdecydowanie trudniejsze wyzwanie czeka laser w przypadku włosów jasnych. Dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto korzystać z tego zabiegu. Więcej cennych informacji znajduje się tutaj https://salonpieknecialo.pl/depilacja-laserowa/laserowa-depilacja-plecow-hot-or-not/. Z całą pewnością po przeczytaniu artykułu będzie łatwiej podjąć decyzję.

Depilacja laserowa – dla każdego?

By poddać się zabiegowi depilacji laserowej należy znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny.  Skorzystać można z różnych gabinetów, dla przykładu jeden znajduje się w tym miejscu https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/. Dobrze jest wybierać takie miejsca, które mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt. Dzięki temu będzie się miało gwarancję jakości wykonanego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że nie każdy na taką formę depilacji może sobie pozwolić. Jako przeciwwskazania wymienia się między innymi uszkodzenia naskórka, a także różne choroby. Należą do nich między innymi nowotwory, bielactwo, łuszczyca, padaczka jak i skłonności do podrażnień. Skonsultować z lekarzem lub kosmetyczką należy również przyjmowane leki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here