Choroba Parkinsona a rehabilitacja

0
111
choroba Parkinsona a rehabilitacja

Schorzenia wieku starczego są bardzo trudne w leczeniu. Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Przede wszystkim organizm w podeszłym wieku jest bardziej oporny na działanie leków, w rezultacie czego są one mniej skuteczne. Jednocześnie niemożliwe jest stosowanie medykamentów istotnie wpływających na funkcjonowanie poszczególnych narządów. Bardzo dotkliwym schorzeniem jest choroba Parkinsona. W jej przebiegu pacjent uskarża się na nadmierne trzęsienie rąk oraz innych kończyn. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż na chwilę obecną choroba ta jest nieuleczalna. Sprawia to, że jedyne wymierne efekty można osiągnąć dzięki dobrej rehabilitacji. Odpowiednio wcześnie podjęty szereg działań jest w stanie zatrzymać rozwijanie się symptomów chorobowych, dając pacjentowi szansę na relatywnie normalne funkcjonowanie w środowisku rodzinnym.

Na wielu stronach medycznych można znaleźć wiele pożytecznych informacji na temat tego, jak przebiega choroba Parkinsona a rehabilitacja tego schorzenia

Choroba Parkinsona a rehabilitacjaNie bez powodu wskazuje się, że najważniejszym wyznacznikiem rokowań medycznych jest motywacja chorego. Powinien on w pełni zaakceptować schorzenie i podjąć działania zmierzające do zatrzymania symptomów. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania na rehabilitację. Przeważnie ma ona charakter długotrwały i powinna być wykonywana z użyciem specjalistycznego sprzętu. Na szczęście polskie ośrodki rehabilitacyjne są bardzo dobrze wyposażone, dlatego chory nie będzie miał problemów z wykonywaniem optymalnych ćwiczeń. Muszą być one jednak realizowane pod czujnym okiem fizjoterapeuty.

Taka osoba będzie w stanie wskazać, jakie czynności należy podejmować, aby wzmocnić siłę mięśni. Kluczowe znaczenie mają ćwiczenia obciążające przedramiona. Warto również zastanowić się nad możliwością uczestnictwa w specjalnych turnusach rehabilitacyjnych. W ich ramach chory nie tylko będzie miał optymalne warunki do wykonywania zleconych ćwiczeń, ale będzie mógł również skorzystać z masaży leczniczych i odżywczych kąpieli. Dzięki temu rezultaty mogą okazać się oszałamiające, co zmotywuje go do dalszego leczenia i podejmowania kolejnych czynności w celu podtrzymania sprawności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here