Wakacje na dwóch kółkach, czyli jak przygotować się do rowerowej podróży

0
1140
Wakacje na dwóch kółkach, czyli jak przygotować się do rowerowej podróży

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się aktywny wypoczynek. Zamiast spędzać czas na plaży opalając się, wolimy wybrać się w podróż rowerową. Wszak jest to przyjemność jakiej mało. Jednak do takiej wycieczki koniecznie trzeba się przygotować. W dzisiejszym poradniku zdradzimy Wam, o czym powinniście pamiętać. Oczywiście podstawą jest tutaj posiadanie dobrego jednośladu, jeżeli jeszcze takowego nie macie to koniecznie sprawdźcie ofertę w internetowym sklepie rowerowym.

Planowanie ma znaczenie

Oczywiście wybierając się w podróż rowerem koniecznie należy odpowiednio wszystko zaplanować i sprawdzić. Wszak planowanie ma znaczenie, a przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego wybierając daną lokalizację koniecznie sprawdźcie jak wyglądają tam ścieżki rowerowe oraz czy występują strome podjazdy. Tutaj możecie skorzystać np. z bikemap. Musicie również zastanowić się nad tym, czy zamierzacie nocować pod chmurką, czy może w pensjonacie. Jeżeli stawiacie na komfort i wygodę to oczywiście pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji. Choć mówienie o pieniądzach podobno jest w złym guście to my dla waszego dobra o nich wspomnimy, a mianowicie pamiętajcie też o ustaleniu budżetu i koniecznie starajcie się go trzymać.

Życie kołem się toczy, czyli klika zdań na temat sprawdzenia stanu technicznego rowerów

Niezależnie czy w podróż wybieracie się rowerami miejskimi, czy szosowymi to koniecznie należy sprawdzić ich stan techniczny. Zatem, jeżeli jakakolwiek część zwyczajnie szwankuje to koniecznie zadbaj o jej serwis, wszak Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zatem sprawdź klocki, tarcze, felgi. Pamiętaj też aby koła były scentrowane. Absolutnie nie można wybierać się w podróż jeżeli masz łaty na dętkach, czy choćby niedokręcone śruby, gdyż Twoja wycieczka może być zarówno krótka, jak i niezbyt bezpieczna.  Sprawdź także opony, czy nie są łyse, gdyż jest to szczególnie niebezpieczne i grozi poślizgiem i w konsekwencji wypadkiem. Jeśli zaś nie masz własnego jednośladu polecamy odwiedzić internetowy sklep rowerowy i wybrać swój wymarzony rower.

Minimalizm jest wskazany

Jeżeli już mamy zaplanowaną trasę, noclegi, a nasz rower jest w świetnym stanie technicznym to możemy przejść do planowania. W tym przypadku absolutnie minimalizm i umiar są oczywiście wskazane. Zatem zabierzcie ze sobą tylko to, co będzie Wam potrzebne i nic więcej. Pamiętajcie, że duży bagaż będzie stanowił dla Was duże obciążenie i zdecydowanie wpłynie na wygodę jazdy. Zatem koniecznie pamiętajcie o śpiworze, jeżeli planujecie spać pod gołym niebem.  Przyda się też namiot. Koniecznie należy pamiętać o ubraniu, czy bieliźnie na zmianę oraz o zabraniu powerbanku tak na wszelki wypadek. Pamiętajcie, że jeżeli zabieracie ze sobą kosmetyki, to koniecznie w wersji mini, które można kupić w każdej drogerii. Warto również zabrać środki opatrunkowe i płyn odkażający, wszak wypadki chodzą po ludziach. A teraz to, co najważniejsze, a mianowicie pamiętajcie o wodzie. Zatem woda w bidonach, czy butelkach ma bardzo duże znaczenie. O ile bez jedzenia jakoś wytrzymacie kilka godzin, tak bez wody już nie, a swoją drogą jest to bardzo niebezpieczne dla Waszego zdrowia i życia. Oczywiście koniecznie musicie ze sobą zabrać odpowiednie narzędzia rowerowe, ot tak na wszelki wypadek. Warto także spakować łatki i pompkę. Pamiętajcie też o dobrym przednim świetle, które może posłużyć wam jako latarka. 

Podróż za jeden uśmiech

Już wiecie, jak się spakować i co ze sobą zabrać, ponadto zaplanowaliście trasę, ale jest jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie jak wygląda Wasza kondycja. Otóż do takiej podróży musicie się przygotować nie tylko sprzętowo, ale również fizycznie. Zatem, jeżeli jeździliście do tej pory tylko krótkie trasy to Wasza kondycja może pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji lepiej trochę odczekać i poćwiczyć. Być może nawet bez kondycji, a kierując się tylko uporem wewnętrznym i samozaparciem dalibyście radę przejechać długą trasę, ale przecież taka podróż ma być dla Was przyjemnością i świetną zabawą.

Do podróży rowerem trzeba się przygotować, to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Tak naprawdę wystarczą tylko 2 miesiące treningu, by wasza kondycja się polepszyła. My z naszej strony polecamy Wam wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi, wszak w grupie znacznie łatwiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here