Stomatologia estetyczna

0
461
Stomatologia estetyczna

Dawniej do dentysty chodziło się z bólem zęba lub naprawić ubytek. Protezy zębowe kojarzyły się z osobami w podeszłym wieku i nie miały raczej nic wspólnego z prezencją i atrakcyjnością. Czasy się zmieniły. Dzisiaj coraz więcej młodych osób pragnie mieć po prostu ładne zęby, piękny uśmiech gwiazdy kina. Gdy rodzi się potrzeba, rodzą się także produkty i usługi, dlatego coraz większą popularnością cieszy się stomatologia estetyczna w Poznaniu.

Pacjent zazwyczaj w pierwszej kolejności poddaje się wywiadowi, na którym ustala się, czy są ubytki, które należy naprawić w pierwszej kolejności. Wtedy też mówi o swoich oczekiwaniach odnośnie efektu końcowego. Następnie pierwsze wizyty to doprowadzenie zębów do stanu bez kamienia nazębnego i próchniczych ubytków. Kolejnym krokiem jest zrobienie różnego rodzaju uzupełnień protetycznych w zależności od tego, jaki ma być efekt końcowy. Osoby o pięknych i białych zębach w tym momencie mogą poddać się leczeniu ortodontycznemu, aby uzyskać równe łuki zębowe. Jeżeli klient ma braki zębowe, to stomatologia estetyczna w Poznaniu może zastosować korony i mosty porcelanowe na zębach naturalnych lub wszczepić implanty, na których takie korony i mosty są przyklejane na stałe cementem stomatologicznym.

Jest jeszcze jedna metoda uzyskania przepięknego uśmiechu jak z amerykańskiego filmu. Można zastosować licówki porcelanowe cementowane na zębach naturalnych. Widoczne w czasie uśmiechu części zębów należy wtedy spiłować, aby uzyskać powierzchnię, do której przykleja się na cemencie licówki. Zastosowanie ich pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego i równego łuku zębowego. W przypadku mostów i pojedynczych koron nie jest to do końca możliwe, ponieważ ich kształt i kolor należy dostosować do naturalnego uzębienia pacjenta. W przypadku licówek, to one są tym, co jest widoczne na zewnątrz, dlatego można uzyskać taki efekt, jakiego pragnie pacjent. Stomatologia estetyczna w Poznaniu przyjmuje różnych klientów, którzy chcą spróbować tej metody, najczęściej są to jednak osoby publiczne, od których wymagany jest nieskazitelny wizerunek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here