Rehabilitacja z nfz

0
224
Rehabilitacja w praktyce

Czasem może zdarzyć się tak, że ulegamy wypadkowi albo urazowi. Uszkodzenie ciała może być nieznaczne, umiarkowane albo całkiem poważne. Na przykład upadając z roweru można doznać urazu głowy, kończyn górnych i dolnych. Wówczas pojawia się problem rehabilitacji i tego z rehabilitacja z nfz jest możliwa.

Rehabilitacja z nfz

Aby rehabilitacja z nfz była dla nas dostępna, konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Takim lekarzem może być ortopeda albo chirurg. Najlepiej aby był to jednak chirurg urazowy. Na wizytę w ramach nfz oczywiście trzeba się wcześniej zapisać. Oczekiwanie może trwać kilka miesięcy, ale jeżeli uraz nie jest poważny i nie wymaga zgłoszenie się na szpitalny oddział ratunkowy to pozostaje nam czekać na wyznaczony termin. Kiedy już dostaniemy się do lekarza i konieczna będzie rehabilitacja z nfz, to należy zastanowić się czy będziemy mogli na nią chodzić.

Rehabilitacja z nfz może odbywać się w godzinach porannych albo popołudniowych

Rehabilitacja z nfzJeżeli pracujemy warto pomyśleć o zwolnieniu lekarskim na czas rehabilitacji. Lekarz do którego się zgłosiliśmy powinien więc wystawić nam skierowanie na rehabilitację i wskazać jakie zabiegi będą dla nas odpowiednie. Lekarz może przepisać na przykład zabieg krioterapii. Jest on szczególnie polecany na urazy kończyn. Krioterapia może być wykonywania miejscowo, albo możemy zostać skierowaniu do specjalnej komory. Przebywa się w niej kilka minut przy bardzo niskich temperaturach, a efekty są zaskakujące. Innymi zabiegami na które możemy chodzimy chodzić, o ile zostanie nam przepisana rehabilitacja z nfz to lasery. Specjalista dobierze odpowiednią moc i rodzaj lasera, a także wskaże w którym miejscu laser będzie miał najlepsze zastosowanie. Przy ogólnych problemach ze sprawnością rehabilitacja z nfz konieczne mogą być ćwiczenia ogólnorozwojowe, czyli tak zwana gimnastyka korekcyjna. Ćwiczenia są dostosowane do wieku i urazu pacjenta, dlatego nie powinniśmy się ich obawiać. Popularne są też zabiegi w wodzie, masaże manualne oraz wodne. Rehabilitacja nfz oferuje więc pełen pakiet zabiegów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here