Rehabilitacja neurologiczna

0
200
Rehabilitacja po artroskopii kolana

Statystyki wskazują, że coraz większa liczba Polaków uskarża się na różnego rodzaju dolegliwości neurologiczne. Przyczyn takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w wielu czynnikach. Przede wszystkim wskazuje się, że brakuje nam optymalnej ilości ruchu na wolnym powietrzu. Ponadto wielu ludzi wykonuje zawody, które obciążają kręgosłup oraz zwiększają ryzyko zachorowań na schorzenia neurologiczne. Ponadto stresująca praca w połączeniu z nieodpowiednią dietą znacząco zwiększa ryzyko udarów.

Rehabilitacja neurologiczna

System zdrowia gwarantuje nam rehabilitację stacjonarną oraz leczenie w poradniach neurologicznych. Wiele placówek oferuje także terapię dochodzącą, która przeznaczona jest dla osób z wieloletnim wywiadem chorobowym. Należy jednak pamiętać, że cięższe urazy wymagają podjęcia natychmiastowych działań w trybie stacjonarnym. Rehabilitacja neurologiczna powinna zostać podjęta zaraz po zakończeniu hospitalizacji. Im szybciej program zostanie wdrożony, tym większa jest szansa na to, że pacjent rychło powróci do dawnej sprawności.

Rehabilitacja neurologicznaSama rehabilitacja powinna odbywać się pod czujnym okiem specjalistów. Co do zasady oddziałami tego typu kieruje osoba specjalizująca się w schorzeniach neurologicznych. Lekarz jest wspierany przez cały sztab ludzi – począwszy od fizjoterapeutów, skończywszy na logopedach oraz psychologach. Dzięki profesjonalnemu personelowi placówki leczniczej możliwe jest opracowanie skutecznego i kompleksowego programu, który pozwoli na niwelację ubytków neurologicznych.

Korzyści płynących z rehabilitacji jest wiele. Przede wszystkim pacjent ma bardzo duże szanse na odzyskanie sprawności w kończynach, w których pojawił się niedowład po wypadku, udarze lub zdarzeniu innego rodzaju. Wsparcie sztabu specjalistów pozwala na łatwiejsze wykonywanie specjalnych ćwiczeń. Nie bez znaczenia pozostaje wyposażenie placówki leczniczej. Wykonuje się takie zabiegi jak krioterapia, krionika oraz inne procedury, których zastosowanie w warunkach domowych jest niemożliwe. Dlatego nie należy zwlekać, lecz jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstw rehabilitacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here