Rehabilitacja kolana

0
186
Rehabilitacja kolana

Urazy kolana są rzeczą, które przytrafiają się pacjentom bardzo często. Kolana są bardzo obciążone, z resztą cały dzień spędzamy na nogach, więc prawdopodobieństwo zwichnięć czy urazów jest na prawdę spore.

Jak zadbać o kolano, które nas boli?

Przede wszystkim należy bezzwłocznie udać się do lekarza na konsultacje. Jeśli mamy możliwość, to należy jechać najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do lekarza ortopedy, który zajmuje się takimi przypadkami. Następnie udajemy się właśnie do tego lekarza. Jeśli nie mamy możliwości udania się do lekarza rodzinnego, należy udać się na SOR lub Nocną Opiekę Medyczną. Tam odpowiedni specjalista oceni stan kolana, rozpozna uraz a także zabezpieczy kolano przed dalszymi pourazowymi konsekwencjami. Następnie przepisze nam leki a także zaleci ćwiczenia na kolano.

Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolanaRehabilitacja kolana polega na dobraniu odpowiednich metod leczenia i ćwiczeń stawu, które na celu mają przywrócenie sprawności tej części nogi. Na rehabilitację należy się zapisać w odpowiedniej poradni. Czas trwania rehabilitacji zależy od tego, jakiego urazu doznał pacjent i tego, co należy zrealizować podczas ćwiczeń. Chore kolano należy oszczędzać i pilnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarskich. Należy również pamiętać, że staw kolanowy jest bardzo ważną częścią całej nogi i nie można bagatelizować niewielkich bóli lub innych nawet lekko niepokojących objawów. W leczeniu uszkodzonego kolana najważniejsza jest szybka reakcja na uraz oraz systematyczność w leczeniu. Znaczy to tyle, że po wystąpieniu bólu w kolanie udajemy się od razu do lekarza, a leki i rehabilitacja kolana przepisana nam przez niego ma być w okresie leczenia dla nas priorytetem.

Oto objawy, po wystąpieniu których powinniśmy udać się do lekarza:

  • ból kolana o różnym nasileniu
  • ograniczenie ruchów w stawie
  • zablokowanie ruchów w stawie
  • obrzęk w okolicach kolana
  • zasinienie
  • drętwienie lub zaburzenia czucia w okolicach stawu kolanowego.

Nie ignoruj tych objawów! Szybka reakcja jest kluczowa dla Twojego zdrowia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here