Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

0
305
Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe działają na tej samej zasadzie co okulary, czyli odpowiednio załamują światło na siatkówce, dzięki czemu poprawia się ostrość widzenia. Mają jednak nad okularami dużą przewagę. Nie są podatne na działanie czynników atmosferycznych, nie zasłaniają twarzy, a także umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia i uprawiania sportów. Na rynku są dostępne ich różne rodzaje.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Rodzaje soczewek kontaktowych można podzielić na trzy grupy. Przede wszystkim soczewki dzieli się wg wady wzroku jak krótkowzroczność i nadwzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopia. Różnią się one również pod kątem częstotliwości wymiany. Soczewki jednodniowe zakłada się rano, a zdejmuje wieczorem i wyrzuca. Nie ma konieczności ich czyszczenia i przechowywania. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku soczewek wielokrotnego użytku – za każdym razem trzeba je umyć, należy je przetrzymywać także w specjalnym pojemniku. Soczewki kontaktowe można dobrać pod względem stylu życia. Przykładowo, niektóre osoby są bardziej podatne na uczulenia i podrażnienia oczu. Inne z kolei dużo pracują przed ekranem komputera. W obu przypadkach soczewki powinny posiadać składnik nawilżający. Poznaj wszystkie rodzaje naszych soczewek na https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Soczewki a ich producenci

Soczewki kontaktowe oferują różni producenci. Warto wybrać więc te, które pochodzą od renomowanej i zaufanej firmy. Należy do niej Acuvue, lider w tej dziedzinie. Soczewki kontaktowe tej marki wykonywane są z miękkich i elastycznych oraz przepuszczających tlen materiałów. W efekcie są bardzo komfortowe do noszenia. Posiadają one filtry UV klasy 1 lub 2, które zatrzymują ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA. Ich zaletą jest również technologia Hydraclear Plus, która stabilizuje film łzowy, zapewnia odpowiednie nawilżenie oczu i minimalizuje poczucie ich suchości. Soczewki kontaktowe Acuvue dostępne są w różnych wersjach. Z łatwością można dobrać jej do swojej wady, potrzeb i stylu życia. Z ofertą można szczegółowiej zapoznać się na stronie producenta Acuvue.pl.

Soczewki kontaktowe znacząco ułatwiają życie osoby z wadą wzroku. Nie tylko pozwalają jej na ostre i wyraźne widzenie, ale też umożliwiają prowadzenie aktywnego stylu życia. Nie ma szans, aby soczewka zaparowała czy spadła i uległa uszkodzeniu, jak ma to nie raz miejsce w przypadku okularów. Soczewki to także zróżnicowany produkt, który można dobrać do swoich preferencji. Zawsze warto sięgać po soczewki kontaktowe dobrej jakości, które będą dodatkowo chronić wzrok i zapewniać komfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here