Odszkodowania – kiedy można liczyć na dopłatę?

0
327
odszkodowania

Nie jest tajemnicą, że dochodzenie odszkodowań to bardzo skomplikowany i wymagający czasu proces. Często zdarza się, że w jego trakcie wychodzą na światło dzienne zupełnie nowe kwestie, o których nikt wcześniej nie wspominał. W praktyce oznacza to, że taka osoba ma prawo uzyskać dopłaty do odszkodowań. Kwestią otwartą jest oczywiście ich wysokość, a także forma.

W jakiej postaci można otrzymać dopłatę?

Sposób przelania osobie pokrzywdzonej należnych środków finansowych zależy od wielu czynników. Jeśli faktycznie okazało się, że jednorazowo przelane świadczenie było zbyt niskie, to wystarczy przelać na jej konto odpowiednią, wyrównawczą kwotę. Problem pojawia się, jeśli na skutek błędnych analiz ubezpieczyciela osoba poszkodowana dostała rentę. W takim przypadku niezbędna jest już kapitalizacja rent, gdyż dodatkowa kwota należy się w każdym świadczeniu, a nie przy jednorazowej wypłacie.

Co może wpłynąć na wysokość odszkodowania?

Zmiana wysokości odszkodowania może zależeć np. od tego, jakie straty poniosła dana osoba. Jeśli z biegiem czasu okazało się, że jej stan – na skutek wypadku – gwałtownie się pogorszył, to wyższe odszkodowanie jak najbardziej będzie się należeć. Na wysokość świadczenia wpływ mogą mieć też określone przepisy. Część z nich się zmienia, a to oznacza, że wysokość wypłacanych kwot również będzie podlegać zmianom. Wartość naliczonych kwot może też zmienić się, jeśli dane zdarzenie przyniosło większe straty, niż wynikałoby to z poprzednich analiz.

Wysokość odszkodowania a choroba

Często okazuje się, że wyższe odszkodowanie Częstochowa należy się z… winy poszkodowanego. Mowa tu rzecz jasna o zdarzeniach szpitalnych, w przypadku których były pacjent źle obliczył liczbę dni w trakcie których znajdował się w szpitalu lub zapomniał o niektórych zabiegach, z których dane mu było korzystać. Tak czy owak, w takich sytuacjach pieniądze się nalezą, choć będą wypłacone nieco później.

Reasumując, zmiana wysokości odszkodowania jest możliwa, o ile poszkodowany przedstawi ku temu konkretne dowody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here