Obuwie dla medyków. Wygoda i ergonomia to podstawa

0
301
Obuwie dla medyków

Wygodne buty – tę część naszego ubrania szczególnie doceniają kobiety, którym udaje się znaleźć idealne szpilki i do tego takie, w których bez bólu mogą przetańczyć całą noc. Wygodne buty to też nieodzowny element stroju sportowca, nawet amatora. Jeśli nie wierzysz, spróbuj przebiegnąć, chociażby 5 km, w butach, które są za małe lub które cię w jakiś sposób ocierają. No właśnie, nie da się, a jeśli się da, to bez bólu się nie obejdzie.

Dlatego też dla pracowników ochrony zdrowia poza odpowiednio dopasowaną odzieżą tak ważne jest dobrze dopasowane i wygodne obuwie medyczne, bez którego żaden lekarz ani pielęgniarka nie przetrwają dyżuru. Dlaczego? Bo nie rzadko ich praca wiąże się ze staniem przez kilka godzin lub „bieganiem” od pacjenta do pacjenta.

Obuwie medyczne musi być wygodne!

Już takie czynności po kilku godzinach powodują zmęczenie. Jeśli dodamy do tego ból związany ze źle dopasowanym obuwiem, wówczas ryzykujemy u medyka rozkojarzenie i obniżenie refleksu, co w trakcie wykonywanej przez niego pracy może skończyć się tragicznie.

Dlatego na uniformix.pl możemy kupić specjalistyczne obuwie medyczne, które spełni oczekiwania i potrzeby wszystkich pracowników służby zdrowia. A te, ze względu na różnego rodzaju specjalizacje i czynności, które wykonują lekarze, pielęgniarki itp. są spore.

Obuwie dla lekarzy chirurgów

Podstawową zasadą w przypadku butów dla lekarzy, pielęgniarek, itp. jest wygoda i ergonomia, a to oznacza, że obuwie dla medyków powinno być lekkie, ciche i antypoślizgowe. Ponadto, obuwie dla lekarzy chirurgów musi cechować się także bardzo wysokimi normami sterylności.

W tym przypadku najlepiej sprawdzają się tak zwane „clogsy”, które są przystosowane do dezynfekowania w autoklawie. Ich charakterystyczną cechą jest bardzo duży komfort noszenia i maksymalna wygoda. Dlatego doskonale sprawdzają się na sali operacyjnej, nawet podczas długich i skomplikowanych zabiegów.

Buty dla pielęgniarek

Buty dla pielęgniarek także muszą zapewnić komfort noszenia. Dlatego w ofercie uniformix.pl znajdziemy nie tylko wygodne obuwie medyczne, ale też takie, które redukuje mikrowstrząsy. Chodaki, klapki, „clogsy”, podobnie, jak ubrania medyczne, mają różne wzory i kolory. Czerwone, turkusowe, w kwiaty, a może klasyczne białe? Tylko do ciebie zależy, co wybierzesz.

Co ważne, buty dla pielęgniarek, podobnie jak obuwie dla lekarzy chirurgów można dezynfekować. Chodzi tu oczywiście o „clogsy”, które świetnie sprawdzają się wśród osób pracujących na salach operacyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here