Kosmetyki wegańskie – uważaj na podróbki!

0
1119
kosmetyki wegańskie
fot. pexels.com

Na rynku kosmetycznym jest coraz więcej marek, które określają się jako przyjazne środowisku, a co za tym idzie możemy spotkać wiele kosmetyków z określeniami iż są to produkty wegańskie. Obnaż razem z nami prawdę o kosmetykach wegańskich – dowiedz się, czym się wyróżniają od tradycyjnych, czy są lepsze i jak rozpoznać podróbki!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/kosmetyki-weganskie-dlaczego-warto-z-nich-korzystac/ 

Kosmetyki wegańskie

Inna nazwa, stosowana na ich określenie to cruelty-free, co w potocznym znaczeniu oznacza, że kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a co za tym idzie w ich składzie nie ma substancji zwierzęcych. Dodatkowo kosmetyki wegańskie nie korzystają z żadnych odzwierzęcych składników, jak mleko czy pyłek pszczeli, a wykorzystują wyciągi roślinne, ekstrakty ziołowe, składniki mineralne. Dobre kosmetyki wegańskie mają bardzo naturalny i prosty skład, pozbawiony konserwantów czy barwników. Ogromną zaletą kosmetyków cruelty-free jest to, że dzięki naturalnemu składowi są bardzo bezpieczne dla skóry i wspierają jej naturalne procesy.

Podróbki kosmetyków wegańskich

Kosmetyki cruelty-free są bardzo popularne i ludzie coraz chętniej po nie sięgają. Mimo to, że mają wyższą cenę niż tradycyjne, natomiast fakt, że są bezpieczne dla środowiska, to ludzie są w stanie zapłacić za nie więcej. Inne firmy wykorzystują ten fakt i produkują kosmetyki, które niestety mają niewiele wspólnego z weganizmem kosmetycznym, a są drogie i za takie się podają. Jak zatem rozpoznać podróbki i fałszywki? Zawsze sprawdzaj skład produktu i miejsce pochodzenia. Wielu producentów niestety pisze na opakowaniu, że kosmetyk jest on wegański i nietestowany na zwierzętach, ani nie zawiera odzwierzęcych składników, ale z tyłu opakowania w składzie niestety można znaleźć składniki odzwierzęce, a laboratorium, które wyprodukowało dany kosmetyk produkuje również kosmetyki niewegańskie. Warto wziąć to pod uwagę, aby nie przepłacać za produkty pseudo wegańskie, a planowaną kwotę przeznaczyć na produkty, które naprawdę są cruelty-free.

Pamiętaj, że na rynku nie tylko kosmetyki są wegańskie. W branży kosmetycznej (makijażowej, pielęgnacyjnej) również akcesoria możesz wybrać, aby były cruelty-free. Dzięki temu jeszcze bardziej przyczynisz się do wsparcia środowiska.

Przeczytaj też: http://www.polskidom.com.pl/drzwi-przesuwane-czy-tradycyjne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here