Jak często należy robić badania lekarskie na prawo jazdy

0
1428

Zakres badań lekarskich na prawo jazdy, tak samo zresztą jak ich ważność różni się w zależności od kategorii prawa jazdy, o które się ubiega oraz od indywidualnych kwestii. Z praktycznego punktu widzenia ważność badania lekarskiego jest ważne tak długo jak ważność samego prawa jazdy. Dotyczy to oczywiście kierowców kategorii A, A1, A2, AM, B, B+E, T i C1, C1+E oraz C+E.

Jak wyglądają badania lekarskie na prawo jazdy u osób z wadą wzroku

Kierowcy, u których stwierdzono wyraźną wadę wzroku, muszą oczywiście liczyć się z tym, że będą musieli zdecydowanie częściej odwiedzać lekarza okulistę i przeprowadzać badania wzroku. Ta sama zasada dotyczy się także kierowców zawodowych, którzy według obecnych przepisów muszą powtarzać badania lekarskie na prawo jazdy co 5 lat.

Badania lekarskie u osób starszych

Kierowcy, którzy przekroczyli 60 rok życia, muszą przeprowadzać badania kontrolne co 30 miesięcy. Bardzo często zdarza się również tak, że prawo jazdy może zostać odebrane z powodu jazdy po alkoholu. Osoby, które ubiegają się o wznowienie dokumentu, muszą ponownie powtórzyć wszystkie badania i co najważniejsze muszą także skierować się na specjalistyczną konsultację psychologiczną. Ta sama zasada dotyczy także tych kierowców, którym przydarzył się wypadek.

Gdzie można najszybciej zrobić badania lekarskie na prawo jazdy?

W Polsce jest bardzo wielu lekarzy, którzy mają uprawnienia do przeprowadzania badań dla przyszłych kierowców. Specjalistyczne badania można przeprowadzić na przykład w Miejskich Ośrodkach Medycyny Pracy albo w Wojewódzkich Ośrodkach Medycyny Pracy. W Polsce bardzo wiele szkół nauki jazdy oferuje swoim kursantom badania i korzysta z usług zaprzyjaźnionych lekarzy. Badania wykonuje także firma https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/, która może pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami. Pamiętać należy zawsze o tym, że badania na prawo jazdy może przeprowadzić jedynie lekarz orzecznik i tylko wydane przez niego dokumenty mogą potwierdzić nasz dobry stan zdrowia i brak jakichkolwiek przeciwwskazań do kierowania autem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here