Implanty zębowe – czym są, jakie są ich rodzaje, wady i zalety 

0
670
implanty

Implanty stomatologiczne to niezwykle rozwijające się o rozwiązanie w dziedzinie stomatologii, która korzysta z najnowocześniejszych materiałów stomatologicznych. Duża liczba pacjentów decyduje się na trwałe i komfortowe rozwiązanie, jakim są właśnie implanty zębowe. Ich wybór jest prosty nie bez przyczyny. Implanty to sposób uzupełnienia ubytków pojedynczych zębów lub ich większej ilości. Takie rozwiązanie posiada szereg zalet. Czym dokładnie są implanty zębowe? Jakie są ich rodzaje? Co możemy powiedzieć o ich wadach i zaletach? Odpowiadamy 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/implanty-zebowe-rodzaje-wskazania-i-przeciwwskazania/ 

Implanty zębowe – czym są? 

Implanty zębowe są to sztuczne korzenie zęba, które najczęściej Wykonywane są z tytanu, czyli siódmy co do częstości występowania w przyrodzie pierwiastka. Ten rodzaj kompozytu cechuje się przede wszystkim doskonała wytrzymałością oraz biotolerancja, a także precyzyjnym wzrastaniem w kości szczęki. 

Poza bezpieczeństwem, implanty zębowe to też duże walory estetyczne. Doskonała imitacja naturalnych zębów, przywróci odpowiedni układ twarzy, a także zminimalizuje zaburzenia mowy. Jest również ogromny Komfort dla pacjenta, który sprowadza się do braku ruchomości doświadczonego w przypadku tradycyjnej protezy lub mostu. 

Implanty zębowe – rodzaje 

Implanty zębowe jest to rozwiązanie, które umożliwia uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Wyszczerbienie implantów zapewnia nieregularny efekt estetyczny, a także przywraca funkcjonalność aparatu zużycia. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczniejsze i trwalsze, niż tradycyjne protezy ruchome. W celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu, można wykorzystywać zróżnicowany asortyment stomatologiczny. Do wyboru mają jakieś blanty tytanowe lub ceramiczne. Implant w rzeczywistości jest to śruba, która umieszczana jest w kości szczęki lub żuchwy, a następnie nadbudowana Zostaje na niej Korona. Pozwala to na otrzymanie natychmiastowego efektu, jednak jest to możliwe w przypadku implantów jednofazowych, użycie implantów dwufazowych to procedura dłuższa. 

Wady i zalety implantów

Implanty jednofazowe są to implanty wszczepiane w czasie jednej wizyty. Pozwala to na natychmiastowy efekt, dzięki w kręceniu śruby oraz zamocowania na niej elementu protetycznego. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność niezwykle precyzyjnego przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów. W przypadku implantów dwufazowych procedura jest o wiele dłuższa. Najczęściej trwa ona kilka miesięcy. Bez wątpienia największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zastosowania go u pacjentów z zanikami kości, u których konieczna jest odbudowa tkanki kostnej. Co więcej implanty dwuetapowe mogą zostać naprawione bez konieczności wymiany śruby. 

Zobacz też: https://www.serce.info.pl/skaling-zebow-czym-jest-i-jak-wyglada-zabieg/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here