Feromony dla Niej i dla Niego – najważniejsze różnice

0
373
Feromony

Feromony to związki chemiczne, które są wytwarzane przez owady, rośliny, zwierzęta i oczywiście ludzi. Mają za zadanie wywołać w partnerze lub partnerce określoną reakcję, która najczęściej dotyczy sfery seksualnej. Jakie feromony damskie i męskie są obecnie znane i czym się różnią? Temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz dzisiejszy artykuł.

Feromony męskie

Badania nad feromonami wytwarzanymi przez mężczyzn rozpoczęły się dużo szybciej, dlatego panowie mogą korzystać z ich dobroczynnego działania nieco dłużej. Badania te wciąż trwają, jednak na ten moment znamy już kilka najważniejszych związków chemicznych. Są to:

  • androstenol, który przyciąga kobiety i wpływa na ich nastrój w towarzystwie mężczyzny;
  • androstadienon, który oddziałuje na emocje pomiędzy kobietą a mężczyzną;
  • androsteron, który stymuluje pozytywne działanie pozostałych feromonów.

Feromony dla Niej

Skład chemiczny feromonów dla kobiet wciąż jest w fazie intensywnych badań. Na ten moment naukowcom udało się poznać bliżej dwa najważniejsze związki, czyli:

  • estratetraenol, który zbliżony jest nieco do estrogenu (hormonu żeńskiego). Naturalnie występuje np. u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. To właśnie on odpowiada za podniecenie seksualne zarówno u pań, jak i panów. Co ciekawe, u mężczyzn wpływa on również na podniesienie poziomu energii i siły fizycznej.
  • kopulina, która naturalnie znajduje się w wydzielinach pochwy. Odpowiada przede wszystkim za zwiększenie produkcji testosteronu u mężczyzn (według niektórych badań nawet o 150%). Co ważne, najwyższy poziom tego feromonu zanotować można u pań podczas owulacji.

Najważniejsze różnice

Wytwarzanie i odbiór feromonów damskich i męskich jest dokładnie takie samo: produkowane są m.in. przez gruczoły potowe i łojowe, a odbierane dzięki narządowi lemieszowo-nosowego, który następnie wysyła sygnał do naszego podwzgórza. Najważniejsze różnice dotyczą z kolei ich działania. Feromony męskie mają za zadanie przyciągnąć kobiety i sprawić, by mężczyzna stał się w ich oczach bardziej atrakcyjny. Kobiety wytwarzają z kolei substancje, które mają zmotywować mężczyznę do podjęcia konkretnego działania. Ich wzajemne połączenie sprawia, że para odczuwa większy popęd seksualny i patrzy na siebie bardziej przychylnie.

Popularność feromonów z roku na rok rośnie, przede wszystkim za sprawą ich udowodnionego działania. Warto pamiętać, że czyste feromony nie mają konkretnego zapachu. Na rynku dostępnych jest jednak wiele perfum, które zawierają te tajemnicze substancje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here