Diagnoza przypadłości chorobowych

0
813

Zamawiającym jest fakt, jak wielu ludzi diagnozuje swoje choroby korzystając z wyszukiwarki internetowej. Jeśli takie działania występują w kwestii własnego zdrowia – problem jest mniejszy. Gorzej gdy zaczynają doszukiwać się objawów chorób u znajomych, rodziny, dzieci czy też współpracowników. Nie posiadając odpowiednich kompetencji, nie weryfikując wyszukanych treści, mogą doprowadzić do skutków niewspółmiernych do efektów.

Zastanów się, czy choć raz nie zrobiłeś tego samego? Podejrzewam, że nawet więcej niż raz. Internet może dostarczyć nam wielu użytecznych informacji, jednak w kwestii zdrowia konieczna jest minimum dwukrotna weryfikacja. Najlepiej zamiast wyszukiwać objawów choroby lub znajdować dodatkowe dolegliwości, które na siłę potwierdzą wynalezioną (często nieprawdziwą) przypadłość, wykorzystać dobrodziejstwa internetu do odnalezienia odpowiedniej placówki bądź lekarza, który naszym problemem się zajmie. Tutaj jednak do gry wchodzi dodatkowe zagrożenie.

Poszukując odpowiednich lekarzy i specjalistów, możemy znaleźć na ich temat mnóstwo opinii, które nie zawsze odzwierciedlają prawdę. Niektórzy polecają wyszukiwanie niezależnych placówek, w których dostępność różnych specjalistów tej samej dziedziny jest ogromna. Na przykład chcąc zasięgnąć opinii dotyczących problemów okulistycznych, centrum okulistyczne może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli poszukujemy takiego centrum na terenie dużego miasta, na przykład w Warszawie, wyników możemy otrzymać całe mnóstwo. Jednym z nich jest placówka, o której możemy się dowiedzieć więcej ze strony internetowej instytutoka.pl. Zapoznając się z informacjami, zawartymi na stronie internetowej, dowiemy się między innymi, że „operacje zaćmy Warszawa„, to oferta, z która może trafić właśnie do nas. Zawsze jednak pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa swojego o bliskich, przekazując dalej niepotwierdzone treści, znalezione w sieci. Zarówno te pozytywne jak i negatywne, mogą mieć wpływ na decyzje innych osób, za które pośrednio ponosimy odpowiedzialność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here