Czy warto kupować miód na prezent?

0
580
Czy warto kupować miód na prezent

Ludzie coraz częściej sięgają po miód. Czy wiesz, że w ubiegłym roku Polacy spożyli aż 19 tysięcy ton miodu? Wraz ze wzrostem popularności naturalnego słodzika, nie tylko rynki rolnicze są pełne wymyślnych smaków, ale również sklepy spożywcze podążają za nimi. Jeżeli szukasz pomysłu na podarunek, to z pewnością miód na prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy wiesz, że standardowy słoik miodu wymaga od pszczoły odwiedzenia miliona kwiatów? Aby miód mógł być oznaczony jako ekologiczny, wszystkie rośliny i cały obszar żerowania muszą być wolne od pestycydów. Zestawy miodów prezentowe, które znajdziesz na stronie https://smakitucholi.sklep.pl/pl/c/Zestawy-Prezentowe/34 takie właśnie są.

Miód na prezent — obdarowany doceni, że dbasz o jego zdrowie

Wysokiej jakości miód, który jest minimalnie przetworzony, niepodgrzewany i świeży zawiera wiele ważnych bioaktywnych związków roślinnych i przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy i kwasy fenolowe. Ciemniejsze odmiany mają tendencję do oferowania większej ilości antyoksydantów niż jaśniejsze odmiany. Przeciwutleniacze pomagają neutralizować reaktywne formy tlenu w Twoim organizmie, które mogą gromadzić się w komórkach i powodować uszkodzenia. Te uszkodzenia mogą przyczynić się do warunków takich jak przedwczesne starzenie się, cukrzyca typu 2 i choroby serca. W związku z tym wiele korzyści zdrowotnych miodu przypisuje się jego zawartości przeciwutleniaczy. Ponadto miód zawiera szereg antyoksydantów, w tym kwasy fenolowe i flawonoidy. Jeśli chodzi o zarządzanie poziomem cukru we krwi, miód może oferować pewne niewielkie korzyści w stosunku do zwykłego cukru. Chociaż miód podnosi poziom cukru we krwi tak samo jak inne rodzaje cukru, zawarte w nim przeciwutleniacze mogą pomóc w ochronie przed zespołem metabolicznym i cukrzycą typu 2. W związku z tym zestawy miodów prezentowe będą o wiele lepszym wyborem aniżeli przykładowa bombonierka.

Miód wspomaga gojenie się ran — warto go podarować bliskiej osobie, która się z tym zmaga

Miejscowe leczenie miodem było stosowane do leczenia ran i oparzeń od czasów starożytnego Egiptu. Praktyka ta jest nadal powszechna w dzisiejszych czasach. Przegląd 26 badań dotyczących miodu i pielęgnacji ran wykazał, że jest on najbardziej skuteczny w leczeniu oparzeń częściowej grubości i ran, które uległy zakażeniu po operacji. Miód jest również skutecznym lekiem na owrzodzenia stóp związane z cukrzycą, które są poważnymi powikłaniami mogącymi prowadzić do amputacji. Jedno badanie obejmujące osoby z owrzodzeniami stóp związanymi z cukrzycą odnotowało 43,3% wskaźnik sukcesu przy zastosowaniu miodu jako środka do leczenia ran. W innym badaniu, miejscowo stosowany miód wyleczył imponujące 97% owrzodzeń uczestników związanych z cukrzycą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here