Analiza danych dla branży farmaceutycznej za pomocą nowoczesnego narzędzia BI na rynku przetargów szpitalnych

0
478
Analiza danych dla branży farmaceutycznej

Firmy farmaceutyczne, które planują udział w przetargach medycznych lub wyprowadzają nowe leki na rynek szpitalny, muszą zadbać o odpowiednie przygotowanie się do realizacji tych celów. Pomocną dłoń wyciąga do nich analiza danych dla branży farmaceutycznej, za pomocą której możliwe jest nie tylko opracowanie skutecznej strategii wprowadzania na rynek nowych produktów leczniczych, ale także zwiększenie szans na wygrywanie przetargów szpitalnych. Analiza dostarczana w przejrzystej formie wykresów, diagramów, map oraz zestawień jest dostępna z poziomu narzędzia analitycznego Scula stworzonego przez polską firmę technologiczną Lideo.

Analiza danych dla branży farmaceutycznej w Scula

Narzędzie analityczne klasy BI (Business Intelligence) Scula zostało powołane do życia w celu precyzyjnego filtrowania i selekcjonowania historycznych danych dotyczących produktów leczniczych pochodzących z przetargów szpitalnych. Jego twórca, polska firma technologiczna Lideo, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sam dostęp do „suchych” danych i informacji nie jest wystarczający, aby możliwe było ich efektywne wykorzystywanie do realizacji celów biznesowych firm z branży medycznej.

Dane same w sobie są bardzo cenną wartością jednak, aby możliwe było wykorzystanie ich pełnego potencjału przez szerokie grono odbiorców, należy zaprezentować je w czytelnej i zrozumiałej dla każdego odbiorcy postaci. Pozwala to na wykorzystanie dostarczonych informacji nie tylko przez analityków, których praca z zasady opiera się o dane, ale także managerów, zespoły operacyjne oraz zarządy firm farmaceutycznych. Ich wzajemna współpraca przekłada się bowiem na osiąganie lepszych efektów pracy oraz prowadzi do systematycznego budowania przewagi konkurencyjnej i umacniania pozycji firmy w branży.

Usługa analityczna Scula bazuje na dostarczaniu czytelnych raportów, w których informacje są prezentowane za pomocą przejrzystych wykresów, map i diagramów, co znacząco ułatwia korzystanie z dostępnych danych historycznych, przyspiesza rozumienie zależności pomiędzy nimi oraz umożliwia przeprowadzenie szybkich i skutecznych analiz. Takie możliwości zapewnia wspomniane narzędzie analityczne Scula, które dostarcza danych w zrozumiałej dla każdego odbiorcy postaci umożliwiając ich efektywne wykorzystanie w celach biznesowych.

Dlaczego warto korzystać z analiz i raportów Scula?

Rozbudowana i nowoczesna usługa Scula jest dedykowana głównie producentom leków, firmom farmaceutycznym, których produkty są obecne w przetargach medycznych i pragną zwiększyć swoje szanse na wygraną. Dostarczana za jej pośrednictwem analiza danych dla branży farmaceutycznej jest realizowana za pomocą generowanych inteligentnych raportów i analiz. Raporty bazują na danych historycznych pochodzących z polskich szpitali i stanowią przejrzysty, interaktywny zbiór wizualizacji, który może być modyfikowany i dostosowywany do bieżących potrzeb użytkownika.

W efekcie, Scula polskiej firmy Lideo jest prostym i intuicyjnym w obsłudze narzędziem analitycznym dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej, które pomaga w optymalizacji działań biznesowych, w tym w zakresie kształtowania polityki cenowej i produktowej leków. Nowoczesna analiza danych dla branży farmaceutycznej pozwala firmom farmaceutycznym lepiej przygotować się do udziału w przetargach medycznych oraz zwiększyć szanse na ich wygrywanie. Ponadto, dzięki niej możliwe staje się skuteczniejsze planowanie poszczególnych działań biznesowo-sprzedażowych, w tym wprowadzanie na rynek nowych produktów leczniczych, leków generycznych oraz podejmowanie prawidłowych decyzji w zakresie polityki cenowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here