Zestaw witamin

3
1645
zestaw witamin

Nikt z nas nie będzie mógł cieszyć się dobrym zdrowiem, jeśli na co dzień zacznie spożywać same przetworzone potrawy, nie sięgając przy tym po żadne lecznicze preparaty czy ziołowe substancje. Jeśli chcemy, by cały nasz organizm funkcjonował bez zarzutu, musimy mu regularnie dostarczać odpowiedniej porcji różnorodnych witamin. Możemy je pobierać z wielu różnych źródeł, wspierając dzięki temu pracę wszystkich narządów. Zapewnijmy sobie odpowiedni zestaw witamin, a nasze ogólne zdrowie błyskawicznie się poprawi.

Zestaw witamin w lodówce

Tak naprawdę cały zestaw witamin możemy mieć w swojej własnej lodówce. Zanim więc rzucimy się na apteczne preparaty, postarajmy się odpowiednio zbilansować swoją dietę. Pamiętajmy, że witaminy w tabletkach są gorzej przyswajalne przez nasz organizm od tych, które znajdujemy w naturalnych produktach. A te produkty są z kolei tak smaczne, że aż żal byłoby ich nie wykorzystać! Na pewno uwielbiamy przecież owoce, będące prawdziwą skarbnicą witaminy C. Jedzmy zatem do woli świeże jabłka, sięgajmy po nieco bardziej kaloryczne banany, a do gorących naparów dodawajmy sobie odrobinę soku z cytryny. Nie zapominajmy też o warzywach, których w naszej diecie powinno być więcej niż samych owoców. Jeśli mamy problemy ze wzrokiem, możemy spożywać marchewkę zawierającą witaminę A, a jeśli cierpimy na kiepski wygląd skóry, objadajmy się świeżymi pomidorami. Im bardziej kolorowa i urozmaicona będzie nasza dieta, tym lepiej dla naszego zdrowia!

Suplementy diety

W pewnych przypadkach sięgnięcie po suplementy diety jest jednak konieczne. Jeśli zatem obawiamy się, że nasz organizm może cierpieć na niedobory pewnych witamin, nie zwlekajmy z tym problemem zbyt długo, a od razu zapiszmy się na badania lekarskie. Zanim bowiem sięgniemy po jakikolwiek zestaw witamin, musimy wiedzieć dokładnie, których substancji nam brakuje. Zróbmy zatem dokładne badanie i razem ze swoim lekarzem przeanalizujmy jego wyniki, widząc wtedy, jakiej witaminy najbardziej potrzebujemy. Jeśli okaże się, że nasze niedobory są naprawdę kolosalne, będziemy musieli sięgnąć po preparaty apteczne. Mając jednak do wyboru witaminę w tabletkach, a tą występującą w proszku, zawsze postawmy na drugą opcję. Niektóre substancje w kapsułkach nie są zbyt dobrze przyswajalne, dlatego czasami musimy ich brać naprawdę dużo, aby zauważyć jakiekolwiek efekty, a to oczywiście kosztuje. Próbujmy też mimo wszystko uzupełniać powstałe niedobory naturalnymi produktami spożywczymi, bo jest to całkowicie możliwe, jeśli tylko rzeczywiście zmienimy całą swoją dietę.

Witaminy są naprawdę ważne dla wszystkich naszych narządów. Jeśli nasz organizm będzie regularnie otrzymywać kompletny i doskonale przyswajalny zestaw witamin, zaczniemy cieszyć się pięknym wyglądem skóry, doskonale nawilżonymi włosami, cerą bez wyprysków oraz fantastyczną odpornością. Zamiast więc wydawać pieniądze na kolejne kosmetyki czy lekarstwa, przeznaczmy je na witaminy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here