Wirówka a rehabilitacja

0
71
Wirówka a rehabilitacja

W życiu nie mam nic cenniejszego niż nasze zdrowie. Wiemy o tym nie od dziś, ale niestety zdarza się, że zaczynamy doceniać nasze zdrowie dopiero jak mamy z nim problem. Często po zakończeniu podstawowego leczenia warunkiem powrotu do stanu przed chorobą jest poddanie się jak najszybciej rehabilitacji medycznej, czyli zabiegom, które pomogą nam odzyskać sprawność fizyczną, społeczną lub psychiczną. Bardzo często stosuje się rehabilitację u osób niepełnosprawnych.

Proces rehabilitacji

Wirówka a rehabilitacjaRehabilitacja jest bardzo złożonym procesem, prowadzonym zwykle przez wyspecjalizowanych terapeutów, fizjoterapeutów lub lekarzy. Zabiegi rehabilitacyjne mogą być prowadzone również przez logopedów, muzykoterapeutów, pielęgniarki a także psychologów. Każdy z nas ma prawo do rehabilitacji, bez względu na wiek czy rokowania. Rehabilitacje możemy podzielić na: rehabilitację społeczną- skierowaną głównie do osób z orzeczoną niepełnosprawnością, która ma na celu umożliwić im aktywny udział we wszystkich aspektach życia społecznego, rehabilitację psychologiczną, która najogólniej mówiąc polega na pomocy w pokonaniu zahamowań psychicznych i przystosowaniu się do otoczenia. Na taką rehabilitację składa się często muzykoterapia, choreoterapia, psychoterapia, terapia zajęciowa. I trzecią, chyba najbardziej powszechną, jest rehabilitacja ruchowa, czyli rehabilitacja usprawniająca nasz układ mięśniowo-kostno-nerwowy. Wykorzystuje się w niej różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe a także bardzo dużo specjalistycznego sprzętu, takiego jak: lasery, pola magnetyczne, wirówki, urządzenia do krioterapii. Może nasunąć się pytanie: „wirówka a rehabilitacja”?

Wirówka a rehabilitacja

Wirówki rehabilitacyjne to specjalne wanny do kąpieli wirowych, które odgrywają bardzo dużą rolę w terapii stanów pourazowych kończyn dolnych i górnych. Hydroterapia pomaga w zaburzeniach układu nerwowego i mięśniowo-nerwowego. Masaż wirowy wykorzystuje się do zmniejszenia opuchlizn, redukcji bólu i napięcia mięśni i do poprawy krążenia. Są specjalne wirówki do kręgosłupa, do kończyn górnych, do kończyn dolnych, podudzi czy stóp. Nowoczesne wirówki posiadają system specjalnych dysz kierunkowych, czujniki temperatury, czujniki poziomu wody, system szybkiego napełniania i opróżniania, elektroniczne odkamienianie. Pacjent, któremu lekarz zaleci rehabilitację kąpielami wirowymi, musi usunąć z części poddawanej kąpieli wszelkie maści, kremy i biżuterię a skóra nie powinna być uszkodzona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here