Rehabilitacja ortopedyczna

0
199
Rehabilitacja ortopedyczna

Jeżeli cierpisz na ból mięśni, doznałeś urazu lub jesteś po operacji, koniecznie powinieneś zainteresować się tematem rehabilitacji. To właśnie ona pomoże ci szybko wrócić do formy, przy okazji zmniejszając dolegliwości bólowe.

Rehabilitacja ortopedyczna

Rehabilitacja ortopedycznaRehabilitacja ortopedyczna pomaga przywrócić funkcje szeroko pojętego narządu ruchu. Nie ważne, czy do jego upośledzenia doszło na skutek wad wrodzonych organizmu, kontuzji, urazów, czy jest po prostu skutkiem ubocznym operacji. Rehabilitacją zajmują się wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy najczęściej są też specjalistami w zakresie masaży mających dodatnie wpłynąć na mięśnie, stawy i ścięgna pacjenta. Najczęściej, rehabilitacja ortopedyczna skupia się na wykonywaniu specjalnie dobranych dla niego ćwiczeń. Powinien on nauczyć się ich od swojego rehabilitanta i starać się wykonywać je samodzielnie. Wytrwałość i własna ciężka praca to najskuteczniejsza droga do usprawnienia narządu ruchu.

Na rehabilitację składa się również szereg zabiegów przepisywanych przez lekarza

Może to być leczenie z użycie ultradźwięków, kriokomory, pola magnetycznego lub lasera. O tym, które zabiegi będą najlepsze przy danej przypadłości decyduje ortopeda. Należy też zaznaczyć, że im wcześniej rozpocznie się rehabilitację tym lepsze efekty ma ona szansę osiągnąć. Często rehabilitacji ortopedycznej towarzyszy psychoterapia, ponieważ zdarza się, że psychika pacjenta stoi na przeszkodzie jego wyleczeniu. Żeby osiągnąć pożądane rezultaty, pacjent musi wierzyć, że wysiłek wkładany w ćwiczenia ma sens i przyniesie efekty. Trzeba sobie też zdawać sprawę, że rehabilitacja to proces długotrwały i wieloetapowy.

Powrót do sprawności fizycznej wymaga wiele pracy

Zazwyczaj potrzebny jest również spory wkład finansowy, zwłaszcza jeżeli zależy nam na czasie. Na zabiegi refundowane, często trzeba czekać miesiącami, gdyż jest bardzo dużo osób, które ich potrzebują. W prywatnych gabinetach fizjoterapeutów, możemy rozpocząć rehabilitację, właściwie natychmiast. Wszystko uzależnione jest od naszych środków finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here