Rehabilitacja ogólnoustrojowa

0
96
Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Skierowanie na pobyt w sanatorium to dla jednych wspaniała wiadomość, a dla innych wizja nadchodzącego koszmaru. Jakby nie było, sanatorium to miejsce pełne ludzi, przeważnie w podeszłym wieku lub chorych. Nie każdy to lubi. Poza tym taki pobyt to trochę jak przebywanie w szpitalu, a to nie kojarzy się dobrze. Znając polskie realia, na myśl przychodzą niedobre posiłki i klimat jak w PRL. Inni natomiast traktują sanatorium jako odskocznię od codzienności, odpoczynek, wycieczkę poza miejsce zamieszkania, szansę na poznanie nowych ludzi. Warto pamiętać, że kurorty różnią się od siebie standardem. Poza tym część z nich jest prywatna, a część państwowa.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Faktem jest to, że pobyt w sanatorium równa się poddawaniu różnym zabiegom, które mają na celu polepszyć nasze zdrowie i samopoczucie. To jakie zabiegi będziemy mieć, zależy od dolegliwości i chorób jakie mamy oraz od naszego wieku. Niekiedy przepisywana zostaje tzw. rehabilitacja ogólnoustrojowa, czyli rehabilitacja kompleksowa, wielonarządowa. Ma pomagać w problemach ortopedycznych, ale też neurologicznych, onkologicznych, reumatologicznych.

Jakich zabiegów możemy się spodziewać w sanatorium?

Rehabilitacja ogólnoustrojowaJest ich całe mnóstwo. Oto kilka przykładów: okłady z borowiny, krioterapia, masaże, ultradźwięki, prądy, tlenoterapia, hydroterapia. Zabiegi przepisuje nam lekarz w zależności od schorzeń jakie mamy. Sanatoria znajdują się przeważnie w miejscowościach uzdrowiskowych. Jest tam dużo zieleni, panuje mikroklimat. Często są tam też wody źródlane lub tężnie, co również ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Jak dużo jest w Polsce sanatoriów? Internetowa baza podaje, że ponad trzysta. W Wikipedii czytamy, że w naszym kraju czterdzieści pięć miejscowości ma status uzdrowiska. Wiadomo też, że z roku na rok wzrasta liczba kuracjuszy. Mówi się nawet o takim zjawisku jak turystyka zdrowotna. Ludzie coraz częściej próbują połączyć urlop z zabiegami leczniczymi. Coraz więcej też w polskich sanatoriach obcokrajowców, prawdopodobnie przyciągają ich niskie ceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here