Powikłania po botoksie

0
1354
Powikłania po botoksie

Botoks, czyli inaczej jad kiełbasiany lub toksyna botulinowa jest w kosmetologii i medycynie estetycznej stosowany od wielu lat. Ostrzykiwanie botoksem stosuje się w celu niwelowania zmarszczek mimicznych i ogólnego odmłodzenia twarzy. Dzieje się to poprzez miejscowe porażenie mięśni w obrębie wykonanej iniekcji. Jest to zabieg mało inwazyjny, jednak nie należy zapominać, że istnieją zarówno przeciwwskazania do jego wykonania, jak i możliwe powikłania po botoksie.

Każdy zabieg powinna poprzedzić konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, podczas której wszystkie zostaną dokładnie objaśnione. Nie należy wykonywać zabiegu, jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania – uroda jest ważna, ale zdrowie najważniejsze! Odnośnie działań niepożądanych, należy być na nie przygotowanym, jednak nie należy oczekiwać, że zawsze się pojawią.

Możliwe powikłania po zabiegu ostrzykiwania botoksem

Te, które występują najczęściej, są łagodne i z reguły szybko ustępują – już po 2-3 dniach nie powinno być śladu po zabiegu. Wśród nich mogą pojawić się małe zaczerwienienia lub krwiaki w miejscu ukłucia. Jest to wynik pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych, który nie jest groźny. Nawet po pobraniu krwi czasami zdarza się powstanie tak zwanego siniaka. Równie długo mogą utrzymywać się drobne obrzęki, opuchnięcia, spowodowane wprowadzeniem pod skórę igły oraz obcej substancji. Więcej o tym przeczytasz na https://skorna.pl.

Innym powikłaniem często występującym po zabiegu (który można nieraz zaobserwować u gwiazd i celebrytów) jest nienaturalny wyraz twarzy. Nierównomiernie uniesione brwi to zdecydowanie nieoczekiwany efekt, jednak ustępuje równie szybko, co siniaki i opuchnięcia. Nieco dłużej mogą utrzymywać się te najbardziej niepożądane skutki zabiegu wstrzykiwania botoksu, czyli porażenia mięśni. Najbardziej widoczne są, kiedy dotyczą powieki lub kącika ust, które po prostu opadają. Niestety zwiotczenie mięśni może utrzymywać się nawet do kilku tygodni…

Mimo tych wszystkich działań niepożądanych, klientki mogą być pewne, że po zabiegu nie powstaną żadne blizny ani trwałe uszkodzenia skóry.

Chcesz skorzystać z zabiegu botoksem w profesjonalny gabinecie kosmetycznym? Umów się na zabieg –> botox w Katowicach

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here