Potrzebujesz protezy zębowej? Dowiedz się, kiedy warto sięgnąć i jaka powinna być

0
301
protezy zębowe

Braki w uzębieniu mogą dotknąć każdego z nas. Dla wielu osób stają się przyczyną kompleksów i utraty pewności siebie. Jednocześnie pogarszają estetykę twarzy i mogą mieć liczne powikłania zdrowotne. Nic więc dziwnego, że przygotowanie jak najlepszej protezy jest niesamowicie ważne i pozwala na powrót do pełni aktywności.

Jak brak zębów wpływa na człowieka?

Może się wydawać, że brak zaborów to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Wraz z wiekiem ulegają one osłabieniu, a w konsekwencji także wypadaniu. Również ich choroby czy poważne uszkodzenia mogą zadecydować o tym, że zęby zostaną chirurgicznie usunięte lub też samodzielnie wypadną.

W przypadku, w którym w jamie ustnej brakuje dużej ilości lub wszystkich zębów, należy zadbać o to, aby została wykonana dedykowana proteza. Bez niej pojawić może się bowiem wiele problemów zdrowotnych. W pierwszej kolejności całkowity brak uzębienia prowadzi do trudności z jedzeniem oraz mową.

Brak wszystkich lub części zębów może prowadzić także do pogorszenia wyglądu twarzy i uśmiechu. W konsekwencji człowiek z ubytkami wygląda starzej i mniej estetycznie, co może wiązać się z obniżeniem poczucia własnej wartości i mniejszym zadowoleniem z własnego życia. Często braki w uzębieniu są też niemile widziane w pracy, na przykład na reprezentacyjnych, kierowniczych stanowiskach.

Na koniec warto zauważyć, że już ubytek w postaci kilku zębów może prowadzić do chorób jamy ustnej. W zagłębieniach między zębami zbiera się jedzenie, które jest trudne do wydobycia i staje się przyczyną stanów zapalnych. Ostre krawędzie pozostałych zębów mogą też powodować podrażnienia w jamie ustnej, w tym podrażnienia języka.

Kiedy warto podjąć leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne warto podjąć jak najszybciej, bez czekania na chwilę, w której “wypadną wszystkie zęby”. W chwili obecnej może ono obejmować bowiem nie tylko wykonanie pełnej protezy zębowej, ale też mostków i koron, które pomagają przywrócić estetykę jamy ustnej przy małych ubytkach. W praktyce oznacza to, że protezy zębowe Koszalin przeznaczone są nie tylko dla osób starszych, jak często się nam wydaje, ale dosłownie dla wszystkich zainteresowanych.

Profesjonalne wykonanie protezy zębowej

Aby proteza zębowa mogła spełnić oczekiwania i nie powodowała żadnych podrażnień w jamie ustnej, musi zostać przygotowana w sposób w pełni profesjonalny. Bardzo ważne jest jej dobre dopasowanie do kształtu jamy ustnej, które zapobiegnie drobnym urazom i podrażnieniom. Niemniej ważne jest przygotowanie protezy z jak najlepszych materiałów, co gwarantuje, że nie będzie ona w żaden sposób szkodliwa dla noszącego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here