Pampersy dla dorosłych – jak wybrać odpowiednie?

0
766
Pampersy dla dorosłych

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, o którym wiele osób wciąż krępuje się rozmawiać. A to duży błąd. Warto podjąć leczenie i używać środków maskujących dolegliwość. Pampersy dla dorosłych na receptę – to jedno z rozwiązań, które może nieco zmniejszyć dyskomfort osoby, która zmaga się z mimowolnym popuszczaniem moczu.

Problem nietrzymania moczu jest dość powszechny. Na szczęście dostępne są produkty, które pozwalają go ukryć przed światem – pieluchy, wkładki itp. Pampersy dla dorosłych na receptę to ratunek dla wielu osób i szansa na normalne życie.

Pampersy dla dorosłych na receptę

Ceny środków ochrony takich jak pampersy dla dorosłych na receptę są zróżnicowane. Od czego zależą? Między innymi od rozmiaru. Wielu pacjentów obawia się, że okażą się zbyt drogie. Istnieją jednak wskazania medyczne, na podstawie których można ubiegać się o ich refundację. Warto też kupować je w dużych opakowaniach, co oczywiście się bardziej opłaca. Jednak koszt nie jest jedyną kwestią, którą należy rozważyć podczas wyboru.

Oprócz tego trzeba ocenić, w jakim stanie jest osoba, która będzie korzystała z pieluch. Ważne informacje to czy będzie umieć sama się przebrać, czy jest aktywna, czy leżąca. Zaś, gdy ma ograniczoną ruchomość bądź korzysta z pomocy opiekuna, wówczas warto sięgnąć po pampersy dla dorosłych na receptę z wygodnym pasem ułatwiającym ich wymianę. Bardzo praktyczne są też wskaźniki wilgotności umieszczone na zewnątrz, które informują, kiedy zbliża się czas wymiany takiej pieluchy. Warto zwrócić również uwagę, jaka jest kondycja skóry – czy ma tendencję do podrażnień bądź wysypki. Jeśli te objawy występują, to jest to sygnał, by sięgnąć po pampersy dla dorosłych na receptę wykonane z przyjaznych dla skóry tworzyw, które nie powodują otarć i umożliwiają jej jednocześnie swobodne oddychanie.

Zalety pieluchomajtek dla dorosłych

Dobrze wybrana i dopasowana pielucha daje gwarancję odpowiedniej wchłanialności płynów i uczucie zachowania suchości. Oczywiście w zależności od sytuacji możemy dobierać różne rodzaje pampersów dla dorosłych. Producenci zazwyczaj w swojej ofercie posiadają ich kilka – od najmniej do najbardziej chłonnych.

Kupując pampersy dla dorosłych na receptę, nie należy obawiać się o odparzenia. Warto pamiętać, że są one dostępne w różnych rozmiarach i poziomach chłonności, a także rekomendowane pacjentom z bardzo ciężkim stopniem nietrzymania moczu (NTM).

Osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z refundacji na pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne lub podkłady. Muszą w tym celu zgłosić się do swojego lekarza (może to być internista, ginekolog, urolog itp.), który wypisze pampersy dla dorosłych na receptę. Następnie konieczna jest wizyta w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia, który wystawi odpowiednie zlecenie ważne przez rok. Wówczas co miesiąc pacjent ma możliwość kupowania określonej ilości środków pomocniczych w przypadku nietrzymania moczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here