Odzież kompresyjna – lepsza wydajność organizmu i treningu

0
325
koszulka kompresyjna

Koszulki kompresyjne to rodzaj odzieży sportowej, które coraz częściej można spotkać na siłowniach, ich głównym zadaniem jest uciskanie mięśni co przyczynia się do znacznie lepszego ukrwienia oraz dotlenienia. Jest też jednym z najciekawszych narzędzi do poprawiania wydajności organizmu i osiągania lepszych efektów treningowych.

Koszulka kompresyjna – czym jest?

Warto zaznaczyć, iż jest to rodzaj odzieży uciskowej, która wykonana jest ze specjalnych, elastycznych materiałów, koszulka kompresyjna pomaga zarówno podczas wysiłku fizycznego jak i w leczeniu chorób między innymi: chorób układu krążenia. Koszulka do biegania jest bardzo przydatnym i funkcjonalnym narzędziem do poprawienia wydolności organizmu, redukuje powstawanie mikrourazów podczas treningu. Regularne stosowanie tego rodzaju odzieży wpływa również na kondycje organizmu, dzięki czemu potencjalne zakwasy nie są aż tak intensywne, bowiem mięśnie mogą pracować o wiele dłużej bez zmęczenia. Trening z taką koszulką może być o wiele bardziej wydajny i intensywny!

Jak dopasować rozmiar koszulki kompresyjnej?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem koszulki kompresyjnej, to do jej prawidłowego działania konieczne będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru, gdyż poprzez takie rozwiązanie nacisk na poszczególne partie mięśni będzie właściwy. Warto brać pod uwagę przede wszystkim przyległość danej koszulki do ciała, nie powinna być ona luźna w jakimkolwiek punkcie. Czy wiesz że z reguły te t-shirty mają o jeden rozmiar mniej niż te, które używasz do codziennego chodzenia? Dlatego w obecnym czasie zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne podają dokładne tabele z obwodem klatki piersiowej, dzięki czemu można odpowiednio dobrać dany rozmiar koszulki kompresyjnej.

Koszulka kompresyjna a termoaktywna – różnice

Warto dodać, iż koszulki kompresyjne bardzo często mylone są z termoaktywnymi, aczkolwiek jest to duży błąd, gdyż różnią się one od siebie wieloma względami:

  • głównym zadaniem tych termoaktywnych jest odprowadzanie ciepła na zewnątrz, zaprojektowana jest ona ze specjalnego materiału, który umożliwia dobry przepływ powietrza,
  • koszulka kompresyjna w odróżnieniu do termoaktywnej posiada zdolność odpowiedniej kompresji mięśni,
  • powodem częstego mylenia bluzki termoaktywnej z tą kompresyjną jest także fakt, iż przylega ona również do ciała i na pierwszy rzut oka nie widać różnicy.

Koszulki kompresyjne są idealnymi gadżetami na siłownię, które zdecydowanie zwiększają wydajność organizmu oraz umożliwiają znacznie dłuższy trening!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here