Nowoczesny wymiar trychologii w Katowicach

0
1331

Modnie ułożona i elegancka fryzura to nasza wizytówka, którą na co dzień pokazujemy światu. Nic więc dziwnego, że bez włosów czujemy się niekomfortowo. Zakola, widoczne łyse placki lub całkowity brak owłosienia wyglądają, nie tylko mało estetycznie, ale także postarzają i mogą być wynikiem poważnego schorzenia, którego nie można bagatelizować. By dowiedzieć się więcej i rozwiać swe wątpliwości, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „trycholog katowice”.

Czym zajmuje się trychologia?

Pod tym tajemniczo brzmiącym terminem kryje się dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób skóry głowy i mieszków włosowych. To właśnie trychologia przeprowadza szczegółowe studium kondycji naszych kosmyków oraz pomaga w trudnych przypadkach, gdy konieczna jest transplantacja włosów. Na Śląsku profesjonalne usługi trychologiczne świadczy podmiot dr Turowski Hair Restoration Clinic. Stronę ośrodka można znaleźć, wpisując w Internecie określenie „trycholog katowice”. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, warto zatem umówić się na wizytę, poprzez wygodny formularz na stronie lub telefonicznie. Gdy fachowcy zajmą się sprawą, mogą uratować nie tylko naszą fryzurę, ale również nasze dobre samopoczucie.

Jak pracuje klinika w Katowicach?

Wdrożenie systemu leczenia każdorazowo musi być poparte rzetelną diagnostyką. Kobiety, które z przypadłością łysienia spotykają się znacznie rzadziej niż panowie, w razie problemów w pierwszej kolejności powinny poddać się badaniu endokrynologicznemu. U pań za wypadanie włosów często odpowiedzialne są zaburzenia hormonalne i takie choroby, jak nadczynność tarczycy czy zespół policystycznych jajników. Konsultacja wstępna jest zatem podstawą. Klinika proponuje szereg zabiegów, jak np. mezoterapia głowy, która polega na igłowym odżywianiu cebulek włosów, dzięki czemu zapobiega się wypadaniu kosmyków i stymuluje ich zdrowy wzrost. Mezoterapię często przeprowadza się z wykorzystaniem komórek macierzystych lub osocza bogatopłytkowego. W ośrodku korzysta się również z technologii laserowej CAPILLUS. Specjalny laserowy czepek służy do pobudzania skóry głowy oraz jej prawidłowego ukrwienia. Wymienione zabiegi służą regeneracji i poprawie kondycji włosów, ale w trudnych przypadkach, gdy potrzebny jest przeszczep włosów, wykorzystuje się jeszcze bardziej innowacyjne metody, jak metoda FUE-ARTAS. Transplantacja włosów przeprowadzana jest wówczas przez robota, który robi to niezwykle skrupulatnie. Dokonany w ten sposób przeszczep włosów ma wiele korzyści. Przede wszystkim nie boli, nie pozostawia blizn, pozwala na rozmieszczenie włosów dokładnie tak, jak czyni to natura. Niezależnie od powodu naszych problemów z włosami oraz od stopnia trudności naszego przypadku, możemy więc liczyć na specjalistyczną pomoc.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here