Najpopularniejsze metody na zamknięcie naczynek

0
724
Najpopularniejsze metody na zamknięcie naczynek

Pęknięte naczynka wywołują na skórze efekt tzw. pajączków. Są to drobne, czerwone, brunatne lub nawet sine linie, które wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej widoczne. Mogą być objawem alergii, trądziku bądź żylaków – w każdym z tych przypadków należałoby się ich jak najszybciej pozbyć. Pomagają w tym specjalistyczne zabiegi kosmetyczne.

Intensywne źródło światła – IPL

Przy pomocy specjalnego, intensywnego źródła światła leczy się wiele problemów skórnych. Usuwa się piegi, wszelkiego rodzaju zmiany kolorytu skóry, leczy się trądzik różowaty i oczywiście zamyka się naczynka. Zabieg odmładza skórę, przywraca jej naturalny blask i prawidłowy, jednolity odcień.

Zabieg wykonuje się go przy użyciu dodatkowego żelu chłodzącego, który redukuje uczucie bólu i zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas kuracji. Nie każdy może jednak skorzystać z tej metody – nie powinny tego robić osoby mające ciemniejszą cerę. U nich zamykanie naczynek przy pomocy IPL mogłoby doprowadzić do licznych przebarwień.

Laser pulsacyjno-barwnikowy

Metoda bardzo uniwersalna, wykorzystywana nawet u najmłodszych pacjentów. Doskonale radzi sobie z wygładzaniem zmarszczek, usuwaniem blizn, leczeniem łuszczycy oraz zamykaniem naczynek. Innowacyjny laser jeszcze do niedawna był stosowany wyłącznie w zagranicznych placówkach medycznych i gabinetach kosmetycznych. Dopiero od paru lat zagościł on również na polskim rynku.

Laser pulsasyjno-barwnikowy potrafi niszczyć ścianki naczynia. Organizm może je później wchłonąć i tym samym doprowadzić do ich całkowitego zniknięcia. Zabieg ten nie wpływa negatywnie na stan pozostałych tkanek i jest całkowicie bezpieczny dla całej skóry. Nie doprowadza do powstania blizn czy przebarwień, a występujące tuż po kuracji siniaki znikają bardzo szybko.

Elektrokoagulacja

Jest to metoda elektrochirurgii, wykorzystująca moc prądu elektrycznego. Aby przeprowadzić zamykanie naczynek, należy ustalić jego odpowiednią częstotliwość i zadziałać nim na skórę. Przy pomocy tego zabiegu można także pozbyć się zbędnego owłosienia, usunąć kurzajki oraz zlikwidować wszelkie inne zmiany skórne.

Niestety elektrokoagulacja wykazuje się znacznie mniejszą skutecznością od zabiegów laserowych. Z tego powodu w leczeniu zamykania naczynek nie stosuje się jej obecnie zbyt często. Skoro są lepsze metody, to z nich należy korzystać. Usunięcie pajączków nie jest prostą sprawą i wymaga odpowiedniego przygotowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here