Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie inhalatora?

0
560

Trudno sobie wyobrazić życie bez inhalatora, zwłaszcza, gdy mamy w domu dzieci. To urządzenie niejednokrotnie potrafi „uratować życie” w sytuacjach, gdy zaczyna się sezon na zapalenie gardła czy zatok. Dobry inhalator świetnie oczyszcza i udrożnia drogi oddechowe. Na rynku istnieją różne typy inhalatorów – jak wybrać ten odpowiedni?

Inhalator kompresowy a ultradźwiękowy – różnice

W sklepach można kupić różne inhalatory, dlatego warto wcześniej dokładnie zbadać temat, by dowiedzieć się, jakie urządzenie będzie dla nas odpowiednie. Inhalator ultradźwiękowy to niewielki sprzęt, który pracuje bardzo cicho. Z tego względu jest polecany rodzinom z dziećmi – istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że maluch przestraszy się takiego urządzenia. Inhalatory ultradźwiękowe można stosować już powyżej 1. roku życia. Ich dużą zaletą jest to, że posiadają możliwość regulacji prędkości nebulizacji. Ponadto są wygodne w użytkowaniu. Inhalatory ultradźwiękowe mają zazwyczaj niewielkie rozmiary, dlatego bez problemu można zabrać je ze sobą w podróż lub do samochodu. Minusem tego typu urządzeń są pewne ograniczenia – nie można stosować w nich leków sterydowych oraz antybiotyków.

Inhalatory kompresowe są stosowane na zwiększą skalę. To najbardziej popularne rozwiązanie tego typu dostępne na rynku inhalatorów. Ich zaletą jest to, że można stosować w nich prawie wszystkie typy leków, co czyni urządzenia bardziej wielofunkcyjnymi. Ponadto do inhalatorów dołączono szeroką linię maseczek o różnych rozmiarach, dzięki czemu użytkujący mogą mieć pewność, że inhalacja będzie bardziej skuteczna. To ważne, ponieważ np. dzieci muszą mieć zdecydowanie mniejsze maseczki, bardziej dopasowane do wielkości twarzy. Niewątpliwym plusem inhalatorów kompresowych jest też ich trwałość – urządzenia zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, dlatego można ich spokojnie używać przez wiele lat.

Ranking inhalatorów

Jak wybrać dobry inhalator? Nasz ranking powinien w tym pomóc! Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kilka rzeczy. Po pierwsze: na możliwość dostosowywania akcesoriów. Jeśli z jednego inhalatora będzie korzystać wiele osób (dorośli, dzieci), to niezwykle ważne jest to, by urządzenie dało się rozmontowywać i składać w zależności od potrzeb użytkowników. Taką opcja ma m.in. inhalator IH 55. Dodatkowo bardzo łatwo można go dezynfekować, co również ma duże znaczenie przy częstym korzystaniu z inhalatora. Sprzęt jest niewielki i idealnie nadaje się do zabierania w podróż. Posiada dużą zawartość cząsteczek respirabilnych i jest zasilany na baterie. Wśród inhalatorów ultradźwiękowych warto uwagi jest również model Microlife Neb 800, który jest idealny dla najmłodszych. Ma niewielkie rozmiary, cichy tryb pracy oraz wymienne ustniki, a więc wszystko, czego potrzeba w inhalatorze stworzonym z myślą o najmłodszych.

Jakie inhalatory kompresowe warto kupić? Tu przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Droższe sprzęty często oferują możliwość skorzystania z bardzo małego rozmiaru wytwarzanych cząsteczek, co jest sporą zaletą – takie cząsteczki łatwiej przenikają do płuc i osiadają w pęcherzykach. Tu warto wspomnieć np. model Omron C101 Essential, który dodatkowo jest kompaktowy i bardzo dobrze sprawdza się w podróży. Taki inhalator może spokojnie być używany przez całą rodzinę – w zestawie znajdziecie ustnik, końcówkę do nosa, maskę dla dorosłych i dla dzieci. Dzięki temu, że inhalator kompresowy umożliwia korzystanie ze zróżnicowanych leków, z pewnością jest też bardziej wielofunkcyjny. To ważne w przypadku rodzin, gdzie znacznie częściej przytrafiają się różne infekcje. Jeśli rozważacie zakupienie inhalatora wyłącznie dla dzieci, to polecamy hit, czyli inhalator Omron C801. To urządzenie stworzone z myślą o najmłodszych. Nebulizator zapewnia cichą pracę i co ważne, można go wygotować, dzięki czemu dezynfekcja przebiega znacznie sprawniej. Model jest też łatwy w obsłudze oraz posiada przyjemny, dostosowany do dzieci design.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właściciela sklepu medycznego Kredos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here