Mezoterapia – 4 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

0
1088

Mezoterapia to bardzo popularny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Przeprowadzają go wykwalifikowane osoby, znające się na budowie ludzkiej skóry i anatomii. Metoda ta ma walczyć z niedoskonałościami i likwidować problemy skórne. Sprawdzamy, co musisz o niej wiedzieć.

Mezoterapia – na czym polega

Zabieg mezoterapii wykonywany jest, by zatrzymać procesy starzenia lub zredukować wywołane przez niego zmiany. Polega ona na podskórnym podaniu koktajli lub czystych substancji regenerujących. Właśnie dlatego mezoterapia powinna być wykonywana przez doświadczoną osobę posiadającą odpowiednią wiedzę. Do zabiegu stosuje się tylko preparaty medyczne, których bezpieczeństwo zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Należą do nich między innymi: kwas hialuronowy (główny składnik koktajli), krzemionka organiczna, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także środki nawilżające.

Dla kogo mezoterapia

Mezoterapia będzie odpowiednim zabiegiem dla osób zmagających się z takimi niedoskonałościami jak: zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie, blizny potrądzikowe, cellulit, rozstępy, łysienie, a także zwiotczała i odwodniona skóra twarzy i ciała. Mezoterapia walczy z tymi zmianami przy pomocy wyżej wymienionych substancji. Należy jednak pamiętać, że efekty w postaci spłycenia zmarszczek, czy rozstępów lub całkowitego zaniknięcia niedoskonałości nie muszą być widoczne od razu. To jaki będzie rezultat natychmiastowy, bądź ile serii zaleci specjalista będzie zależało od jakości problemów skórnych. Zazwyczaj przyjmuje się, że zabiegi powtarzane są co 7-21 dni. Ich ilość to od 3 do 7. Mezoterapia wymaga również uzupełnienia, w postaci domowej pielęgnacji. Najlepsze efekty uzyska się, gdy w warunkach domowych zastosuje się kosmetyki na bazie składników wykorzystywanych w trakcie zabiegu. Nie bez znaczenia będzie również odpowiednia dieta, w której skład powinny wchodzić wskazane białka, witaminy, a także właściwe tłuszcze.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety na tą metodę nie mogą zdecydować się wszyscy. Istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia mezoterapii będzie chociażby ciąża i karmienie piersią. Innymi czynnikami, które mogą przesądzić o dyskwalifikacji zabiegu będą alergie, opryszczka, a także cukrzyca. Poza tym skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem powinny osoby na stałe przyjmujące jakieś leki. Zwłaszcza jeśli te mają działanie przeciwzakrzepowe, czy przeciwnowotworowe.

Mezoterapia – gdzie jest wykonywana

Zabieg mezoterapii wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych i centrach medycyny estetycznej. By znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. frazę mezoterapia kalisz i sprawdzić pojawiające się wyniki. Wśród nich pojawi się między innymi https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/medycyna-estetyczna/mezoterapia. Na stronie danego salonu powinno się znaleźć wszystkie potrzebne informacje na temat samego zabiegu jak i tego jak się do niego przygotować. W razie jakichkolwiek pytań lepiej od razu skontaktować się w wybranym punktem, by rozwiać wątpliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here