Lekarz psychiatra dr Joanna Głowacka – poznaj tajniki terapii poznawczo-behawioralnej

0
409
Lekarz psychiatra dr Joanna Głowacka – poznaj tajniki terapii poznawczo-behawioralnej

Lekarz psychiatra to specjalista zajmujący się chorobami i zaburzeniami natury psychologicznej. Warto się do niego zgłosić, gdy odczuwamy symptomy depresji, wypalenia zawodowego czy bezsenności. Może on zalecić leczenie farmakologiczne, jak również terapię. Terapia poznawczo-behawioralna to jedna z najpopularniejszych dróg powrotu do zdrowia. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest terapia poznawczo-behawioralna?

Terapia poznawczo-behawioralna została opracowana w drugiej połowie XX wieku przez lekarza psychiatrę Aarona Becka. Od tego czasu jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych form terapii. Zakłada ona, że myśli, emocje i zachowania wzajemnie na siebie wpływają, tworząc określone wzorce. Jeśli są one niewłaściwe, można to zmienić. Nasze postępowanie definiują bowiem między innymi przebyte doświadczenia, środowisko, a także temperament. Każdy z nas utrwala konkretne wzorce, których samodzielne przerwanie może być niemożliwe. Z tego względu niezwykłym wsparciem okaże się pomoc lekarza psychiatry lub psychoterapeuty. Regularne sesje terapeutyczne rzucają nowe światło na różne zachowania i pozwalają je zmodyfikować. Terapia poznawczo-behawioralna sprawdza się w przypadku depresji, nerwicy, zaburzeń lękowych, schizofrenii, zaburzeń odżywiania i wiele, wiele więcej. Aby jednak ta forma leczenia okazała się skuteczna, musi ją przeprowadzić dobry psychiatra. W Warszawie znajduje się Instytut Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości INZPiRO, gdzie przyjmuje dr Joanna Głowacka, która specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej.

Dr Joanna Głowacka – lekarz psychiatra z powołania

Dr Joanna Głowacka jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i odbyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre. To lekarz psychiatra z wieloletnim doświadczeniem i wyjątkowo empatycznym podejściem do pacjentów. Warto się do niej zgłosić w przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych czy depresyjnych. Wchodząc na stronę https://psychiatrzy.pl/lekarze-psychiatrzy/ dowiesz się, w czym jeszcze może Ci pomóc dr Joanna Głowacka. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, bardzo ważne jest to, by wybierać wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy mają wszechstronne wykształcenie. Przed wyborem poradni warto sprawdzić informacje na temat personelu. Dzięki temu upewnisz się, że w danym miejscu znajdzie się dla Ciebie pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here