Kursy ERC – czym są?

0
375
Kursy ERC

Słysząc frazę ,,kursy ERC”, niektórzy poczują się naprawdę zakłopotani. Nic dziwnego – niewiele osób wie, co właściwie oznaczają te trzy, tajemniczo brzmiące litery. ERC to skrót od European Resuscitation Cuncil, czyli Europejskiej Rady Resuscytacji. Co warto o niej wiedzieć i co wspólnego ma z kursami?

Czym zajmuje się Europejska Rada Resuscytacji?

Rozważania należy zacząć od omówienia, czym właściwie zajmuje się Europejska Rada Resuscytacji. Organizacja ta skupia się przede wszystkim na opracowywaniu zasad udzielania pierwszej pomocy, jak i zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych. Mają one być jak najbardziej skuteczne i praktyczne, by chronić życie poszkodowanych osób. ERC skupia przedstawicieli różnych gałęzi medycyny, którzy wspólnie działają, by sztuka resuscytacji była na jak najwyższym poziomie. Organizacja powstała w 1988 roku i jako cel ustanowiła sobie edukowanie ludzi w taki sposób, by nauczyli się, jak postępować w przypadku zagrożenia życia. Polskim przedstawicielem European Resuscitation Cuncil jest Polska Rada Resuscytacji, która działa od 2002 roku.

Kursy ERC – nauka ratowania życia

Już od najmłodszych lat codziennie uczymy się czegoś nowego. W dzieciństwie próbujemy zrozumieć, jak działa świat, a w dorosłym życiu naszym priorytetem jest kurs na prawo jazdy lub szkolenie zawodowe. Zapominamy, jak ważne jest ludzkie życie i troska o nie. Mało kto zastanawia się, jak postąpić, gdy osoba znajdująca się w jego otoczeniu będzie potrzebować pomocy. Bardzo często los spoczywa w rękach tego, kto znajduje się najbliżej. Może on przyczynić się do uratowania czyjegoś życia lub stać z boku, biernie się przyglądając. Kursy ERC skupiają się głównie na tym, by szerzyć wiedzę na temat ratowania życia wśród osób, które mogą mieć styczność z koniecznością niesienia pomocy. Eksperci tworzący tego typu szkolenia cieszą się dużym uznaniem i mogą śmiało nazywać się wiodącymi specjalistami w dziedzinie resuscytacji. Klikając w link https://www.transmedyk.pl/kursy-erc/ możesz dowiedzieć się więcej na temat kursów ERC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here