Jak złagodzić bóle kręgosłupa lędźwiowego

0
915
Jak złagodzić bóle kręgosłupa lędźwiowego

Bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej mogą wystąpić u osób w każdym wieku. Zaliczają się do bólów dolnego odcinka kręgosłupa i najczęściej są nagłe i krótkotrwałe, a ich charakter może być ostry lub łagodny. Trzeba jednak przyznać, że skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i uniemożliwiają pracę fizyczną. Jakie są ich przyczyny i jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny bólu kręgosłupa lędźwiowego

Główną przyczyną bólu kręgosłupa lędźwiowego są uszkodzenia struktur tworzących kręgosłup, takich jak mięśnie, kręgi, ścięgna czy nerwy. Takie nieprawidłowości mogą wystąpić przez wadliwą postawę ciała lub wrodzoną wadę kręgosłupa, osteoporozę i zmiany zwyrodnieniowe. Rzadszymi przyczynami takiego bólu są choroby reumatyczne, nerek i trzustki albo nowotwory i zakażenia narządów rodnych. Innymi czynnikami ryzyka mogą być otyłość, bóle miesiączkowe czy skolioza. Te ostatnie występują jednak bardzo rzadko i bierze się je jedynie pod uwagę, gdy nie można zdiagnozować poważniejszych przyczyn bólu.

Objawy bólu kręgosłupa lędźwiowego

Ból kręgosłupa lędźwiowego ma kilka rodzajów, a rozpoznaje się je na podstawie czasu jego trwania, lokalizacji i natężenia oraz czynników nasilających i towarzyszących udręce. Najczęstszą odmianą jest przeciążenie struktur, które budują kręgosłup. Wtedy ból pojawia się po wysiłku fizycznym lub niedużym urazie, a w stanie spoczynku zmniejsza się. Poważniejszym rodzajem jest ucisk na rdzeń kręgowy lub nerwy. Wyróżnia się tu:

  • zespół korzeniowy, który występuje przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, jest piekący i rwący oraz promieniuje do kończymy, w której znajdują się drażnione nerwy,
  • chromanie przestankowe neurogenne, który pojawia się podczas chodzenia i powoduje osłabienie kończyn dolnych, a jego największe nasilenie pojawia się podczas stania,
  • zespół ogona końskiego, w którym występuje brak czucia i ruchu w okolicy krocza i obydwu nóg, i problem z oddawaniem moczu i stolca.

Łagodzenie bólu kręgosłupa lędźwiowego

Występuje szereg możliwości w łagodzeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Bardzo popularnym, skutecznym i przyjemnym sposobem jest masaż przy pomocy fotela masującego lub masażerów. Firma Casada posiada wiele urządzeń w dobrej cenie, które idealnie sprawdzą się do tego zadania. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest masażer kręgosłupa Miniwell Twist2Go posiadający dwie techniki masażu i ogrzewanie, i jest na tyle mały, że można go wziąć ze sobą wszędzie. Do jego działania nie potrzeba prądu, a jeżeli chcemy się upewnić, że podczas masażu nam nie spadnie, można umocować go za pomocą pasów mocujących.

Jeżeli chcesz pozbyć się bólów kręgosłupa lędźwiowego, zaopatrz się w masażer kręgosłupa firmy Casada lub inny produkt masujący dostosowany do Twoich potrzeb. Usunięcie uporczywej dolegliwości gwarantowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here