Gdzie po pomoc ortopedyczną w czasach koronawirusa?

0
611
dobry ortopeda warszawa

Serwisy informacyjne nagminnie podają nam informacje, zgodnie z którymi w polskich szpitalach nie ma już miejsc dla pacjentów. Nie chodzi tylko o tych zarażonych koronawirusem, którzy wymagają leczenia i hospitalizacji. Dramatyczna sytuacja dotyczy wszelkich specjalizacji. Przez ogromną liczbę zarażeń pacjenci z innymi przypadłościami bardzo często nie mogą liczyć na pomoc. Brakuje personelu medycznego, lekarze muszą przebywać na kwarantannie albo zostają oddelegowani do oddziałów covidowych. Słyszymy o zamkniętych SOR-ach i zamykanych kolejnych oddziałach specjalistycznych, które są przekształcane na te do walki z Covidem. Karetki podjeżdżają pod kolejne szpitale i nawet przez kilka godzin szukają miejsca dla pacjentów z różnymi dolegliwościami. Wielu chorych nie może czekać, wymaga natychmiastowej pomocy profesjonalistów i takowej niestety nie otrzymuje.

Sytuacja w państwowej służbie zdrowia

Nie ma wątpliwości, że polska służba zdrowia przechodzi poważny kryzys. Dzisiaj medycy, przychodnie i szpitale nastawione są przede wszystkim na walkę z koronawirusem. Co z pacjentami o innych schorzeniach? Gdzie szukać pomocy z przypadku nagłych urazów ortopedycznych? Czy planowane operacje z zakresu ortopedii odbywają się? Przecież mnóstwo chorych nie może czekać, bo postęp choroby wywoła trwałe zmiany, a w skrajnych przypadkach nawet niemożność normalnego funkcjonowania. Na te wszystkie pytania niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo za to na pewno, że należałoby odciążyć państwową służbę zdrowia.

Pomoc w prywatnych klinikach

Ratunkiem okazują się prywatne kliniki, które wciąż pracują bez zmian na najwyższym poziomie. Zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, przyjmują pacjentów, stawiają diagnozy, podejmują leczenie, realizują konieczne operacje. W takich miejscach pracuje też niejeden dobry ortopeda. Warszawa na szczęście może pochwalić się kilkoma doskonałymi placówkami tego rodzaju.

Coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę, że tylko tam uzyska należytą pomoc. W wyszukiwarkę można wpisać hasło typu „ortopeda warszawa prywatnie„, by znaleźć specjalistę, który przyjmie nas jeszcze tego samego dnia.

Wiele osób zastanawia się tylko, skąd wziąć środki na wizytę w prywatnych klinikach, a potem na ewentualne leczenie. Warto wiedzieć, że te mogą pochodzić przecież z polisy ubezpieczeniowej, liczne placówki oferują też swoje usługi, proponując płatności na raty. Warto z tych opcji korzystać, bo przecież nasze zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy o nie w tych trudnych dla wszystkich czasach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here