Depilacja twarzy – usuń kobiecy wąsik

0
1130
depilacja twarzy

Depilacja twarzy jest zazwyczaj wstydliwym tematem. Większość kobiet w ogóle tej kwestii nie porusza, część z nich wstydzi się nawet poddać zabiegom u kosmetyczki. Niektóre z nich próbują pozbyć się wąsika na własną rękę – mniej lub bardziej skutecznie. Co więc należy robić z ciemnymi włoskami nad górną wargą? Kobiety, które mają wąsik najczęściej zwalczają go używając pęsety. Wówczas pojedynczo wyrywają poszczególne włoski. Inne zaś stosują wosk (na ciepło czy zimno) bądź pastę cukrową. Pierwszy z wymienionych zabiegów jest nie tylko bolesny, ale wymaga też poświęcenia czasu i precyzji. Problemem jest też to, że nie zawsze udaje się nam wyrwać włoski wraz z cebulką. Stosując wosk zdarza się, że dochodzi do podrażnień (skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa).

Skąd bierze się wąsik?

Włosy mamy na całym ciele – jest to normalne i nie powinno nikogo dziwić. Wiele osób zastanawia się po co w ogóle są. Okazuje się, że pełnią dwie bardzo ważne funkcje – ogrzewają i chronią nasz organizm. To jakie mamy owłosienie jest genetycznie uwarunkowane. Rozwój i wzrost włosów na naszym ciele jest związana z androgenami – są to hormony płciowe, które w większej ilości występują u mężczyzn, a znacznie mniejszej – u kobiet. Jeśli włoski u kobiety są zbyt widoczne, szczególnie na twarzy ma ona nie lada problem. Bardzo rzadko, aczkolwiek może zdarzyć się, iż nadmierne owłosienie to objaw choroby np. PCOS, czyli zespół policystycznych jajników.

wąsik - depilacja co warto wiedzieć

Jak się pozbyć wąsika?

Aby pozbyć się niechcianego wąsika należy usunąć włoski wraz z cebulkami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które pomagają w pozbyciu się problemu. Specjalne preparaty pozwalają na pozbycie się owłosienia nawet na kilka tygodni. Depilacja wąsika w domu. W domu najpopularniejszym sposobem są wspomniane wcześniej: pęseta, wosk, krem do depilacji. Nie ważne czego konkretnie stosujemy, ważne, żebyśmy dobrze przygotowali naszą skórę do depilacji. Skóra musi być odtłuszczona i osuszona. Specjaliści radzą, by usuwać włoski wieczorem. W nocy skóra się regeneruje. Zmniejsza się też podrażnienie. Pęseta wymaga największej cierpliwości. Powoduje jednak znacznie mniej podrażnień aniżeli wosk. Jest także dość bolesna. Zaletą tej depilacji jest przede wszystkim niska cena, łatwość w użyciu i bezpieczeństwo. Usuwanie włosków wspomnianym wcześniej woskiem jest bardzo szybkie, jednak nie zawsze dokładne. Minusem jest bolesność i podrażnienia. Plastry (koniecznie do depilacji twarzy) należy rozgrzać w dłoniach i następnie przyłożyć do owłosionego miejsca. Następnie usunąć szybkim ruchem (w innym przypadku wosk zostanie na skórze, a włoski nie zostaną usunięte). Po zabiegu warto nałożyć olejek lub krem, który ukoi poczucie pieczenia i podrażnienia. Innym domowym sposobem jest także wspomniany wcześniej krem do depilacji. Specyfik ten rozpuszcza keratynę włosków. Niestety nie usuwa cebulek, dlatego zabieg utrzymuje się znacznie krócej niż inne metody. Wiele osób skarży się na reakcję alergiczną oraz podrażnienia. Niektórzy zamiast usuwania wąsika wolą go rozjaśnić. Wówczas staje się mniej widoczny. W aptekach i drogeriach są specjalne kremy do rozjaśniania. Można także skorzystać z wody utlenionej. Nie warto jednak stosować silnych środków rozjaśniających – podrażniają i pozostawiają na skórze niezbyt estetyczne plamy. Jest to dość ryzykowny sposób – niektórzy skarżą się na poparzenia twarzy po użyciu takich kremów. Najmniej skuteczną metodą jest używanie maszynki do golenia w celu usuwania wąsika. Nie zaleca się stosowania tej metody, bowiem włoski szybko odrastają (nie są usuwane z cebulkami) i stają się coraz grubsze i mocniejsze. Dodatkowo maszynka może spowodować zapalenie mieszków włosowych oraz podrażnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here