Atopowe zapalenie skóry da się leczyć!

0
367
Atopowe zapalenie skóry

Czy już kolejny raz nie możesz uporać się ze swędzącą wysypką? Twoja skóra jest zaczerwieniona, łuszczy się, jest pełna wyprysków i jest ekstremalnie wrażliwa? Bardzo prawdopodobne, że cierpisz właśnie na atopowe zapalenie skóry AZS.

Być może, to schorzenie towarzyszy ci już od bardzo dawna. Choroba potrafi się rozwinąć nawet u niemowląt. Wielu chorych boryka się z jej objawami latami, metodą prób i błędów szukając sposobu na poradzenie sobie ze zmianami na ich skórze.

Leczenie atopowego zapalenia skóry AZS skupia się głównie na leczeniu objawów. Niestety, bardzo trudno jest dokładnie określić, co powoduje chorobę. Dodatkowo często równolegle z objawami atopowego zapalane skóry występują inne reakcje alergiczne w organizmie. Aby poprawnie zdiagnozować, co tobie dolega, najwłaściwiej jest udać się na wizytę do dermatologa, który obejrzy zmiany i przeprowadzi szczegółowy wywiad.

Z pewnością, ze swojej półki z kosmetykami będziesz musiał odstawić wszystkie te, które zawierają barwniki, konserwanty, ale też wszelkie potencjalnie uczulające składniki, jak miód czy lanolina. Równie ważne jest, abyś regularnie sprawdzał i obserwował, jak zmienia się Twoja skóra, na co reaguje bardziej, co zaostrza jej stan. Bardzo przydatne jest prowadzenia dziennika produktów, które spożywamy jak i wszelkich kosmetyków, jakie stosujemy, łącznie z chemią do prania. Piorąc swoje urania, wybierz te produkty, które mają minimalny zapach, bądź są w ogóle jego pozbawione. Warto ustawić pralkę na dodatkowe cykle płukania, aby porządnie wypłukać tkaninę z chemii. Twoja skóra wymaga szczególnego traktowania i tak też się musisz o nią troszczyć.

Istotne jest również to, co na siebie wkładasz, czy tkaniny są wystarczająco delikatne dla skóry. Wielu chorych nie jest w stanie nosić wełnianych swetrów czy używać szorstkich ręczników. Tylko dodatkowo podrażniają ich bardzo delikatną skórę.

Jeszcze innym, ale bardzo istotnym czynnikiem jest stres, który potrafi silnie zaostrzyć objawy AZS. Jeżeli twoje życie obfituje w wiele stresujących sytuacji, musisz znaleźć idealny dla siebie sposób na relaks i oderwanie się od problemów. Idealne będą na przykład joga, spacery, czas tylko dla siebie książką czy medytacja. Postaw swój dobrobyt mentalny jako priorytet i codziennie znajdź czas by zredukować poziom stresu. Z pewnością będzie ci wdzięczna nie tylko twoja skóra!

Choroba sama w sobie jest silnym stresem, więc wyeliminowanie jej objawów pozwoli ci uspokoić głowę. Czy jesteś skazany tylko na receptę wystawioną przez lekarza? Nie! I to jest dobra wiadomość, bo możesz wiele sam zrobić dla siebie. Oprócz wybierania odpowiednich kosmetyków i pozbycia się alergenów możesz też zastosować różne nowoczesne terapie, na przykład fototerapię laserem. Więcej o tej metodzie leczenia możesz przeczytać na stronie wrosinski.pl.

Bez względu jak beznadziejna wydaje się twoja sytuacja, jest wiele zmian, które możesz wprowadzić w swoim życiu, aby poprawić swój komfort. Po prawidłowej diagnozie już będziesz wiedział jaki następny krok wykonać. Leczenie wcale nie wymaga drastycznych wyrzeczeń, czy nieprzyjemnych zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here